Latvijā
Kriminālziņas

Cietušais skaistumkonkursa dalībnieks: policija atklāj šaušanas apstākļus 4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Valsts policija

14.aprīlī Valsts policija saņēma informāciju, ka no Dagdas novada Anzeļu pagasta, divas personas ar šautām brūcēm tika nogādātas ārstniecības iestādē. Saistībā ar notikušo uzreiz tika uzsākts kriminālprocess, šodien preses relīzē informē policija.

Portāls rus.Delfi iepriekš ziņoja, ka smagi ievainots 22 gadus vecais konkursa “Misters Latvija 2016” finālists un skatītāju balvas ieguvējs Ēriks Priede. Notikuma vietā bija arī viņa brālis Māris, iepriekš ziņoja portāls.

Tajā pašā dienā, veicot operatīvus un izmeklēšanas pasākumus, Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbiniekiem, par slepkavības mēģinājumu, kas izdarīts vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, tas ir, pielietojot šaujamieroci, aizturēja 1970.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš nonāca policijas redzeslokā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, 1985.gadā un 1993.gadā dzimušie vīrieši atbrauca uz savu nesen iegādāto īpašumu, kurā, viņu ierašanos brīdi, vēl dzīvoja iepriekšējais saimnieks. Abas puses vienojās, ka vīrietis, desmit dienu laikā, varēs sakravāt savas mantas un pārvāksies citā dzīvesvietā. Taču vēlāk, ap 21, kad cietušie bijuši pirtī, vīrietis viņu virzienā veica trīs mērķtiecīgus šāvienus, ar bisei līdzīgu priekšmetu.

Pašlaik iespējamai vainīgai personai ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums un turpinās izmeklēšana.

Pēc Krimināllikuma 117.panta 3.punkta , par slepkavību, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv