×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

“Skonto” – prezidentu cīņas

Foto: AFP/LETAFoto: AFP/LETA

Iespējams, taisnīgs, bet intrigu nogalinošs lēmums – tā var rezumēt Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisijas (DK) verdiktu, kura rezultātā “SMScredit.lv” virslīgā četras kārtas pirms turnīra beigām faktiski izplēnējusi intriga gan cīņā par čempionu titulu, gan vietas saglabāšanu augstākajā sabiedrībā.

DK noteikusi atņemt pa četriem punktiem kopvērtējumā Rīgas “Skonto” un FC “Jūrmala”. Abiem klubiem pa vienam punktam nošņikāts par parādiem pret saviem trim bijušajiem spēlētājiem, bet vēl viens par savlaicīgu DK sodu neizpildi.

Līdz ar to Latvijas čempionāta līdervienības FK “Ventspils” pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem “Skonto” pieaudzis līdz sešiem punktiem. Maz ticams, ka atlikušajās četrās kārtās ventspilnieki izsēs šādu bagāžu. Tiesa, atviegloti uzelpot nedrīkst atļauties gan sarežģītā kalendāra dēļ – gaida spēles pret stipriem pretiniekiem, gan arī tādēļ, ka “Skonto” gatavojas iesniegt apelāciju. Septembrī Apelāciju komisija (AK) jau nāca pretī (samazināja sodu no trim punktiem uz vienu), tiesa, pēc tam izcēlās plaša rezonanse un LFF atbrīvoja tās vadītāju Kārli Villerušu. Arī pēdējā vietā esošās FC “Jūrmala” deficīts līdz Rīgas vienībai “Metta/Latvijas Universitāte” pieaudzis līdz sešiem punktiem.

“Manuprāt, tas ir neadekvāts un nesportisks lēmums – četras kārtas pirms turnīra beigām atņemt punktus,” “LA” sacīja LFF prezidents Guntis Indriksons, gan vairākas reizes uzsverot, ka nekad nav iejaucies DK un AK darbā. Taču, viņaprāt, vajadzēja iedziļināties situācijā – Vladimiram Koļesņičenko, kurš līdz jūlijam bija “Skonto” prezidents, esot nauda, lai dzēstu visus parādus, un neliela daļa arī ir dzēsta, taču pagaidām vairāk ne, jo nav skaidrības par daudzām juridiskajām lietām.

Indriksons, kurš ir “Skonto” dibinātājs un kādreizējais prezidents, tālrunī uzreiz savienoja ar Vladimiru Koļesņičenko, kurš visās nelaimēs vainoja savu pēcteci Igoru Zaicevu: “Veids, kā viņš pārņēma klubu, nebija civilizēts. Mums vasarā viss sāka nokārtoties, bet atnāca Zaicevs, kurš klubā ne reizi neparādījās, naudu nedeva. Mēs turpinājām apmaksāt izdevumus, par pēdējām piecām, sešām spēlēm tika samaksātas prēmijas. Es to visu darīju, lai gan oficiāli klubā vairs nebiju. Teicu LFF, ka samaksāšu visus parādus, taču nevaru to darīt, kamēr nav skaidrs juridiskais statuss. Kā apliecinājumu tam, ka izkustamies no mirušā punkta, atdevu deviņus tūkstošus eiro, kas bija parāds pussargam Alanam Sineļņikovam. Tas bija pagājušajā nedēļā, bet vakar viņi noņēma punktus. Izskatās, ka nevienam izņemot mani nav vēlmes atdzīvināt “Skonto”. Piekrītu, ka ir bijušas kļūdas, bet nesaprotu, kāpēc LFF un arī virslīga nevis palīdz klubiem, bet gan cenšas tos nogremdēt.”

Par “Skonto” finansiālajām ligām jau varētu sarakstīt veselu sējumu. Septembra beigās Valsts Ieņēmumu dienests apturēja “Skonto” saimniecisko darbību, bet šonedēļ Zaicevs atkāpās no kluba prezidenta amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+