Sports
Citi sporta veidi

Skriet un dzert vīnu – Artis un Inita Drēziņi pasaules jestrākajā maratonā0


Artis Drēziņš (pa kreisi) latviskā tērpā kopā ar kādu no daudzajiem Medokas maratona supervaroņiem.
Artis Drēziņš (pa kreisi) latviskā tērpā kopā ar kādu no daudzajiem Medokas maratona supervaroņiem.
Foto no Arta Drēziņa arhīva

Maratons un alkohols ir šķietami nesavienojami jēdzieni, taču Francijā ik gadu notiek 42 kilometru skrējiens, kur distance ved gar vīna dārziem ar neierobežotām iespējām dziras baudīšanā. Otro gadu pēc kārtas tajā piedalījās arī “Latvijas Avīzes” žurnālists Artis Drēziņš ar kundzi Initu.

“Skrējiens notiek Bordo apkaimē gar vīna dārziem, barošanas punkti ir vīna darītavās, kur bez maksas dod vīnu. Ir arī ūdens, kokakola, augļi – kā jebkurā maratonā. Dalībnieku limits ir, šķiet, desmit tūkstoši un brauc cilvēki no visas pasaules, jāpiesakās apmēram gadu iepriekš.

No malas varbūt izskatās, ka skrien dzērāji, bet es sešu stundu laikā neredzēju nevienu piedzērušos, visi skrēja. Ir arī tādi, kas nedzer vispār, bet lielākā daļa iedzer. Jānoskrien jau tāpat 42 kilometri, lielā reibumā to neizdarīsi.

Visi dalībnieki laimīgi, dzīvespriecīgi. Saule, 25 grādi, smaidi, ļoti pozitīvas emocijas, pilsētās visu laiku mūzika. Šī ir vienīgā vieta, kur es skrienu bez austiņām. Laika limits ir sešarpus stundas,” sacīja Artis Drēziņš.

Viņš finišēja pēc 6:14,32 stundām un ierindojās 3280. vietā no 6650 vīriešiem, bet Inita bija gandrīz stundu ātrāka un ieņēma 421. vietu starp 3078 daiļā dzimuma pārstāvēm. Dalības maksa ir 85 eiro cilvēkam.

Artis un Inita Drēziņa skrien Medokas maratonu Francijā
Saistītie raksti

Katru gadu skrējienam ir kāda tēma, šogad tā bija – supervaroņi. “Gandrīz visi arī attiecīgi saģērbjas. Mēs ar sievu pagājušajā gadā bijām vienkāršā apģērbā un jutāmies slikti, neiederīgi. Šogad pasūtījām latviskus tērpus,” teica Artis Drēziņš. “Sākumā domāju – būšu Lāčplēsis, taču pērn bija 30 grādu karstums, cepurē un biezā apģērbā dabūtu galu. Radās ideja par tautiskiem tērpiem no kokvilnas, gribēju sev tādu garu kreklu, varbūt līdzīgi kā Ķencim vadmalas svārki.”

Līderu laiks arī šajā maratonā ir ļoti cienījams – uzvarētājam vīriešu konkurencē rezultāts 2:26 stundas, dāmām – 2:58.

Artis Drēziņš ir kaislīgs maratonu skrējējs, šis viņam bija jau 95.

LA.lv