×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2016
Drukāt

Skudra: VARAM “Vienotību” īpaši neinteresē (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas pārstāvji - "Vienotības" valdes loceklis Kārlis Šadurskis un partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) partiju “Vienotība” īpaši neinteresē, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Pēc eksperta domām, nākamajā sarunu raundā starp “Vienotību” un Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) galvenokārt būs divi jautājumi – pirmkārt, jautājums par deklarācijas projekta saturu, jo pašreizējais saturs nozīmējot Latvijas ārpolitikas revidēšanu attiecībā uz Krieviju un Eiropas Savienību. “Pastāv jautājums, vai “Vienotība” ir gatava uz to parakstīties. Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) izliekas, ka “airBaltic” un “Rail Baltic” nav Latvijai svarīgi jautājumi un tie viņu neinteresē,” pauda Skudra.

Profesors turpināja, ka, otrkārt, sarunas noteikti būs par krēslu sadali. “Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš skaidri pateica kategorisku “nē” “Vienotības” prasībām pēc Tieslietu ministrijas (TM), un Kučinskis to pašu ir pateicis par Satiksmes ministriju (SM),” atgādināja Skudra.

Taujāts, vai varētu notikt kontroles pār VARAM pārdale, Skudra izteicās, ka, pēc viņa domām, VARAM “Vienotību” īpaši neinteresē.

Kopumā, pēc viņa domām, jautājums ir par to, vai atteikšanās “pārdalīt” TM un SM “Vienotībai”, kā arī topošās valdības deklarācijas melnrakstā iekļautais tiek darīts, lai turpinātu šķelt “Vienotību” ne tik daudz ar vārdiem, bet darbiem, jo “de facto” “Vienotība” ir sašķelta.

LETA jau vēstīja, ka “Vienotība” un ZZS šonedēļ tikšanos laikā vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Kučinskis pēc tikšanās ar “Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka sarunās tika uzklausītas “Vienotības” vēlmes, tomēr viņiem jaunajā valdībā tika piedāvāts uzņemties piecu ministriju vadību, bet starp tām nav SM un TM.

Kučinskis norādīja – viņš jau iepriekš izteica apmierinātību ar to, kā strādā “Vienotības” pārvaldītā Iekšlietu ministrija (IeM) un Ārlietu ministrija (ĀM), tāpēc šo darbu vajadzētu turpināt. Tāpat “Vienotībai” piedāvāts uzņemties Ekonomikas ministrijas (EM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī Labklājības ministrijas (LM) pārraudzību.

Savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa teica, ka politiskais spēks atkārtoja savu piedāvājumu uzņemties sešu ministriju pārraudzību, tomēr saņēma atbildi, ka tas nav pieņemams. Āboltiņa atturējās vērtēt ZZS piedāvājumu, kā arī komentēt kompromisa iespējas, akcentējot, ka vispirms šis jautājums tiks pārrunāts “Vienotības” frakcijā.

ZZS savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), SM un Veselības ministriju (VM), “Vienotībai” atvēlot ĀM, IeM, IZM, EM un LM, bet nacionālajai apvienībai – TM, VARAM, Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Šāda piedāvājuma akceptēšana mainītu līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik “Vienotībai” Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS – pieci, savukārt ZZS vēlas šo proporciju apgriezt otrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “…“airBaltic” un “Rail Baltic” nav Latvijai svarīgi jautājumi… “,
    jo neved uz raši… 🙂

  2. Jā, zaļzemniekus nemaz neinteresē Latvijas liktenis, ka tik pačakarēt konkurentus pie varas.

Draugiem Facebook Twitter Google+