×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

Skujiņa: Latvijas prezidentūras ES izdevumi atmaksāsies

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015.gadā izdevumi atmaksāsies gan veicinot Latvijas atpazīstamību, gan izglītojot Latvijas speciālistus, lai arī pagaidām nav iespējams pateikt precīzas prezidentūras izmaksas, ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja  Latvijas prezidentūras  ES sekretariāta vadītāja Inga Skujiņa.

“Es domāju noteikti izdevumi ir tā vērti,” sacīja Skujiņa.

Viņa norādīja, ka prezidentūras ES Padomē laikā Latvija iegūs atpazīstamību un iespējas, tāpat valsts iegūs zinošus speciālistu, jo tie labāk zinās, kā rīkoties ES, lai savas intereses varētu drošāk un pārliecinošāk paust.

Skujiņa norādīja, ka pagaidām izmaksas prezidentūrai gan nav iespējas noteikt, taču skaidrs ir tas, ka izdevumi būs un valstij tam ir jāparedz finansējums valsts budžetā.

“Ir dārgākas prezidentūras, ir lētākas prezidentūras. Piemēram, dāņi min savus 40 miljonus [eiro], francūži pāri 100 miljoniem [eiro]. Mēs, protams, netieksimies uz tālāko galu, bet uz tuvāko,” sacīja Skujiņa.

Viņa atzina, ka tuvāko darbu plānā šobrīd ir konsultācijas ar ES dalībvalstīm par to interesēm un Eiropas Komisiju par tās darba plāniem, kas ietekmēs arī Latvijas prezidentūras ES dienaskārtību.

Latvija 2015.gada pirmajā pusē būs vadošā ES valsts, prezidentūru pārņemot no Itālijas un nododot to Luksemburgai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+