foto – Juris Bērziņš-Soms

Skujiņa zaudē pirmo cīņu un atzīst, ka vēl nav atguvusi pārliecību 0

Latvijas cīkstone Laura Skujiņa, aizvadot pirmās sacensības pēc ilgstošas atlabšanas no traumas, piektdien Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā negaidīti zaudēja jau pirmajā cīņā.
Skujiņa “Arēnā Rīga” notiekošajā čempionātā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem kvalifikācijas kārtā ar 2:6 piekāpās lietuvietei Danutei Domikaitītei, kura līdz ar to iekļuva ceturtdaļfinālā.
Cīņa sākās ar līdzvērtīgu laušanos, taču otrajā minūtē Skujiņa saņēma 30 sekunžu pasivitātes sodu, bet pēc puslaika viņa zaudēja ar 0:1, turklāt Lietuvas sportisti skaļi atbalstīja sabraukušie viņas atbalstītāji. Otrā puslaika sākumā Skujiņa bija ļoti tuvu tam, lai pretinieci noguldītu uz lāpstiņām un gūtu tīru uzvaru. Tomēr latvietei tas neizdevās, turpretim Domikaitīte, esot guļus uz paklāja, veica veiksmīgu pretuzbrukumu un panāca jau 6:2 savā labā. Atlikušajā laikā visi Skujiņas centieni izglābties bija nesekmīgi, jo lietuviete veiksmīgi aizsargājās.
Pēc cīņas Skujiņa atzina, ka ir apbēdināta par iznākumu, taču ir gatava turpināt strādāt. “Vien neilgu laiku esmu uz paklāja pēc traumas, un nepieciešams turpināt strādāt. Protams, gribējās labāk, tomēr šis ir tikai atskaites punkts, bet svarīgākie turnīri vēl priekšā. Vēl man nav pārliecības par sevi un bail veikt kustības,” atzina cīkstone, piebilstot, ka pirms traumas gūšanas lietuvieti savulaik bija uzvarējusi ar 10:0.
Skujiņai tagad atliek cerēt, ka Domikaitīte aizkļūs līdz finālam, kas viņai ļautu piedalīties gandarījuma turnīrā, taču Latvijas sportistei nebija pārliecības, ka lietuvietei tas izdosies.
Skujiņa vairākas reizes par Eiropas čempioni kļuva jaunatnes un junioru vecumā, bet pēc tam bija astoņus gadus ilgs periods bez godalgām, ko viņa pārtrauca 2014.gadā, kad tika pie trešās vietas gan pasaules, gan Eiropas čempionātā. Tomēr pērn neilgi pirms vēsturē pirmajām Eiropas spēlēm Skujiņa guva smagu kājas traumu, tāpēc izlaida arī rudenī notikušās pasaules meistarsacīkstes, kurās tika dalītas pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Ar zaudējumu sacensības sāka arī Latvijas komandas smagākais cīkstonis Dmitrijs Mihailovs, kurš svarā līdz 125 kilogramiem ar 1:8 zaudēja Andrejam Romanovam no Moldovas.
“Tikai pēdējās 15 dienas esmu pavadījis uz paklāja, bet pirms tam visu laiku svaru zālē krāju spēku, jo man bija tikai 118 kilogrami, un septiņu kilogramu deficīts ir ļoti daudz. Pirmās trīs minūtes jutos labi, bet tad pretinieks sāka taisīt paņēmienus uz rokām, savukārt man vispār nebija spēka,” aģentūrai LETA sacīja Latvijas smagsvars.