×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Slēdz radio pārraidi

Saistībā ar ažiotāžu ap “Radio Naba” 20. marta raidījumu “Tēvijas laikmets” tas uz laiku slēgts, apstiprināja radio vadītājs Madars Štramdiers. 
Pēc Izraēlas vēstnieces Latvijā Hāgitas Ben Jakovas vēršanās Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) iesaistījušās arvien vairāk puses, tāpēc nolemts raidījumu pagaidām slēgt.

Kā norādīja Štramdiers, domstarpību risināšanā iesaistījies arī Latvijas radio, kas nodrošina frekvenci “Radio Naba”, dažādas organizācijas un citu valstu vēstniecības. Raidījuma atgriešanās “Radio Naba” ēterā būs atkarīga no rezultāta. Ar raidījuma vadītājiem pārrunas notikušas vairākkārt. Tajās secināts, ka likumpārkāpums nav saskatāms, taču pieļauts, ka raidījums bija diskutabls, sacīja Štramdiers.

“Tēvijas laikmets” ēterā bija dzirdams kopš pagājušā gada rudens, tas skanēja otrdienās un bija stundu garš. Tā vadītāji ir Roberts Klimovičs un Leonards Inkins. Par 20. marta raidījumu, kurā atmiņu stāstījumā tika akcentēta ebreju līdzdalība padomju represijās, sūdzību iesniegusi Izraēlas vēstniece Latvijā Hāgita Ben Jakova. NEPLP otrdien arī nolēma ierosināt administratīvo lietu. NEPLP locekle Aija Cālīte-Dulevska informēja, ka no raidījuma veidotājiem un radio vadības sagaidīs paskaidrojumus, pēc tam NEPLP mēneša laikā pieņems galīgo lēmumu. Iepriekš viņa sacīja, ka raidījumā varētu būt pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pants, saskaņā ar kuru programmās un raidījumos nedrīkst ietvert “mudinājumu uz naida kurināšanu vai aicinājumu diskriminēt kādu personu vai personu grupu dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, valstspiederības, reliģiskās piederības vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai citu apstākļu dēļ”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+