Pasaulē
Baltija

Slepens saraksts: Krievija vairākiem Lietuvas pilsoņiem liegusi iebraukšanu3

Foto-LETA/AFP

Krievija aizliegusi iebraukšanu valstī neizpaustam skaitam Lietuvas pilsoņu, kuru vidū ir arī vairāki žurnālisti un Seima deputāti.

“Varu apliecināt, ka esam saņēmuši informāciju, ka atsevišķi Lietuvas pilsoņi iekļauti to personu sarakstā, kurām aizliegts iebraukt Krievijā. Sarakstā iekļauto personu vārdus un skaitu nevaram izpaust,” ziņu aģentūrai BNS piektdien sacījusi ārlietu ministra Lina Linkeviča preses pārstāve Rasa Jakilaitiene.

Sarakstā iekļautos cilvēkus ministrija informē personiski.

Kā sociālajā tīklā “Facebook” paziņojuši pazīstamais apskatnieks Rimvīds Valatka, portāla “15min.lt” žurnālists Dovīds Pancerovs un interneta televīzijas “Laisves TV” (“Brīvības TV”) veidotājs Andrjus Tapins, viņi jau saņēmuši ziņu, ka iekļauti šai Krievijas sarakstā.

“To varētu nosaukt par augstāko mana mūža darba novērtējumu,” spriedis Valatka.

Sarakstā ir arī Seima deputāti. Sociālajos tīklos par to paziņojis parlamenta Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs, valdošās Zemnieku un zaļo savienības pārstāvis Vītauts Baks un opozīcijā esošās “Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu” frakcijas deputāts Laurīns Kasčūns.

Kā norādījuši šie cilvēki, aizliegums iebraukt Krievijā viņiem noteikts uz pieciem gadiem.

Pēc Kasčūna teiktā, viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka sarakstā ir vairāk nekā desmit Seima deputāti.

Saistītie raksti
LA.lv