×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Slimnīcā ievietots viens no vilciena avārijas seku likvidatoriem

Foto - LETAFoto - LETA

Slimnīcā nokļuvis viens no Daugavpils novada Naujenes pagastā notikušās vilciena avārijas seku likvidācijas darbos iesaistītajiem darbiniekiem, – šādu izziņu no slimnīcas saņēmusi Latgales reģionālā Valsts darba inspekcija.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja inspekcijā, vīrietis sajuties slikti un vērsies pēc palīdzības pie mediķiem. Nekas vairāk par likvidatora sasirgšanas iemesliem un apstākļiem pagaidām nav zināms.

“Latvijas Dzelzceļš” (LDz) informēja, ka vakar vakarā vienam no uzņēmuma elektromehāniķiem esot bijušas veselības problēmas. Sākotnēji darbinieks atprasījies no darba un tikai vēlāk vērsies pēc palīdzības slimnīcā. LDz uzsvēra, ka elektromehāniķis avārijas notikuma vietā ir strādājis salīdzinoši neilgi. Citiem LDz darbiniekiem, kuri negadījuma vietā ir uzturējušies ilgāk, nekādu veselības problēmu neesot.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA apgalvoja, ka visi VUGD darbinieki, kuri strādāja kravas vilciena avārijas vietā Naujenes pagastā, šodien ir veseli un pilda dienesta pienākumus. Slimnīcā neviens no viņiem pēdējo dienu laikā nav ticis ievietots.

Kopš 8.janvāra vakara vilciena avārijas seku likvidācijas darbos ikdienas ir iesaistīti desmitiem LDz un VUGD darbinieku.

10.janvārī slimnīcā ar sūdzībām par galvassāpēm, nelabu dūšu un sāpēm acīs vērsušies arī trīs notikuma vietai tuvumā esošo māju iedzīvotāji. Kā aģentūrai LETA pastāstīja SIA “Daugavpils reģionālās slimnīcas” valdes loceklis Aivars Zdanovskis, 11.janvārī viņi visi arī izrakstīti no slimnīcas.

Vilciena avārijas vietā Daugavpils novada Naujenes pagastā izlijušo ķīmisko vielu – tehniskā šķīdinātāja un naftas minerālās smērvielas smaka jūtama tikai nedaudz, vakar apmeklējot notikuma vietu, secināja aģentūra LETA.

Vairāki aģentūras LETA ielās sastaptie vietējie iedzīvotāji nebija nobažījušies par iespējamo saindēšanos ar avārijas rezultātā izlijušo ķīmisko vielu izgarojumiem. Iedzīvotāji pastāstīja, ka nepatīkamā smarža nedaudz bijusi jūtama vien pirmajā dienā pēc avārijas. Savukārt tagad, kad liela daļa izlijušo vielu savākta, sasūkusies augsnē un izgarojusi, smaka gandrīz vairs nav jūtama.

Vietējie iedzīvotāji pagaidām nav satraukušies par iespējamo gruntsūdeņu piesārņojumu, jo lielākā daļa izmanto centralizēto ūdensapgādi. Akas ūdens galvenokārt tiekot izmantots dārzu laistīšanai.

Zinātāji stāsta, ka šajā vietā esot samērā biezs māla slānis, kas varot pasargāt no kaitīgajām vielām arī gruntsūdeņus. Ja kādas problēmas arī radīšoties, tad tas, visdrīzāk, notikšot pavasarī, kad kusīšot sniegs un atkusīšot zeme, prognozēja vietējie.

Samērā vēsais un sausais laiks bijis labvēlīgs avārijas seku novēršanai un nav sekmējis piesārņojuma izplatību. Kā liecina pirmo analīžu rezultāti, vilciena avārijas izraisītais vides piesārņojums gruntsūdeņus pagaidām nav sasniedzis. Gruntsūdeņu analīzes plānots veikt regulāri – reizi divās nedēļās turpmākos trīs mēnešus.

Jau informēts, ka 8.janvārī pēc plkst.23 Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas “Krauja” no sliedēm nogāja 17 un apgāzās 16 kravas vilciena cisternas, kā rezultātā no piecām cisternām noplūda vielas. Vilciena avārijas rezultātā vidē noplūda ap 180 tonnām bīstamo vielu un tika bojāti aptuveni 250 metri sliežu ceļa.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” apņēmusies ne vien novērst negadījuma sekas, tajā skaitā izvest piesārņoto grunti un atvest vietā tīru, bet arī kompensēt perivātpersonām radītos zaudējumus un nodrošināt vides monitoringu.

Lai ierobežotu noplūdušo vielu izplatību vidē, ir izveidots aizsargdambis, kurš ierobežojis aptuveni 4000 kvadrātmetru lielu teritoriju, kā arī aizbērti tuvumā esošie drenāžas grāvji. Glābšanas darbus atvieglojis tas, ka avārijas vietai tuvumā nav nedz upju, nedz grāvju, pa kuriem piesārņojums varētu noplūst ievērojamos attālumos.

Par vilciena avāriju policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību. Sīkākus komentārus par notikušo policija pagaidām nesniedz.

Vilciena avāriju Daugavpils novada Naujenes pagastā varētu būt izraisījis sliedes bojājums – vilciena avārijas vietā konstatēts, ka izlūzis aptuveni pusotru metru garš sliedes gabals.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+