Latvijā
Sabiedrība

Slimnīca liedz mācītājam uzklausīt smagi slima pacienta grēksūdzi34


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Nepatīkams incidents aizvadītajās brīvdienās noticis Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Kāda smagi slima pacienta tuvinieki vēlējušies veikt reliģisku rituālu, tomēr dežūrārsts mācītāju nav pie slimnieka laidis, kā dēļ grēkus pacients bijis spiests sūdzēt caur palātas logu, vēstīja “LNT Ziņas”.

Noslēgtais līgums starp Svēto Krēslu un Latvijas valsti paredz, ka garīdzniekiem ir iespēja brīvi piekļūt slimnīcām, cietumiem, bērnu patversmēm, sociālajām un medicīniskajām iestādēm, kur ticīgajiem ir nepieciešama pastorāla klātbūtne. Šādi gadījumi neesot nekas neparasts un notiek bieži, tomēr aizvadītajās brīvdienās Rīgas Kristus draudzes prāvests Stradiņa slimnīcā ielaists netika.

Garīdznieks esot minējis, ka slimniekam ir nepieciešams tikties ar Dievu, bet dežūrārsts atteicis, ka slimnīcā Dievs esot viņš. Mācītājs rituālu esot bijis spiests novadīt caur logu.

Ilmārs Tolstovs, prāvests:”Personāls piestūma slimnieku pie loga, un es no āra caur logu šo procedūru veicu, jo tas ir mans primārais pienākums, palika tāds rūgtums, un tā ir jau otrā reize, kad tieku no turienes izraidīts.”

Slimnīcā atzīst, ka šāds gadījums tiešām bijis. Situācija neesot viennozīmīga, jo lēmumu pieņem dežūrārsts, un, iespējams, tajā brīdī šis lēmums ir bijis pareizs.

Dana Kalniņa-Zaķe, Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes dienesta vadītāja:”Tā ir tāda ļoti sensitīva zona, kur infekciju bīstamība ir augstāka, un kopumā atbildība par cilvēka veselības stāvokli ir spriedzē esoša, bet, neskatoties uz to, vienmēr būtu vēlams panākt situāciju, kurā priesteri ielaiž.”

Baznīcas un slimnīcas pārstāvji jau esot sazinājušies un vienojušies situāciju atrisināt. Tikšot noskaidroti visi apstākļi un meklētas iespējas, kā šādas situācijas nepieļaut.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv