×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Slimnīca liedz mācītājam uzklausīt smagi slima pacienta grēksūdzi (34)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Nepatīkams incidents aizvadītajās brīvdienās noticis Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Kāda smagi slima pacienta tuvinieki vēlējušies veikt reliģisku rituālu, tomēr dežūrārsts mācītāju nav pie slimnieka laidis, kā dēļ grēkus pacients bijis spiests sūdzēt caur palātas logu, vēstīja “LNT Ziņas”.

Noslēgtais līgums starp Svēto Krēslu un Latvijas valsti paredz, ka garīdzniekiem ir iespēja brīvi piekļūt slimnīcām, cietumiem, bērnu patversmēm, sociālajām un medicīniskajām iestādēm, kur ticīgajiem ir nepieciešama pastorāla klātbūtne. Šādi gadījumi neesot nekas neparasts un notiek bieži, tomēr aizvadītajās brīvdienās Rīgas Kristus draudzes prāvests Stradiņa slimnīcā ielaists netika.

Garīdznieks esot minējis, ka slimniekam ir nepieciešams tikties ar Dievu, bet dežūrārsts atteicis, ka slimnīcā Dievs esot viņš. Mācītājs rituālu esot bijis spiests novadīt caur logu.

Ilmārs Tolstovs, prāvests:”Personāls piestūma slimnieku pie loga, un es no āra caur logu šo procedūru veicu, jo tas ir mans primārais pienākums, palika tāds rūgtums, un tā ir jau otrā reize, kad tieku no turienes izraidīts.”

Slimnīcā atzīst, ka šāds gadījums tiešām bijis. Situācija neesot viennozīmīga, jo lēmumu pieņem dežūrārsts, un, iespējams, tajā brīdī šis lēmums ir bijis pareizs.

Dana Kalniņa-Zaķe, Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes dienesta vadītāja:”Tā ir tāda ļoti sensitīva zona, kur infekciju bīstamība ir augstāka, un kopumā atbildība par cilvēka veselības stāvokli ir spriedzē esoša, bet, neskatoties uz to, vienmēr būtu vēlams panākt situāciju, kurā priesteri ielaiž.”

Baznīcas un slimnīcas pārstāvji jau esot sazinājušies un vienojušies situāciju atrisināt. Tikšot noskaidroti visi apstākļi un meklētas iespējas, kā šādas situācijas nepieļaut.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Šito lecīgo Tolstovu nav brīnums ka neielaida. Vajag būt morālajai skaidrībai priesteriem, nevis iecelt sevi par dieviem

 2. ne kur nav rakstīts ,ka tam gudrajam ārstam nebūs jāpiesauc dieva vārds TĀDAM DAKTERIM NAV VIETA SLIMNĪCĀ .Noteikti gaidīja samaksu.tas nav nekas jauns dakteru aprindās

 3. Es esmu ārsta pusē! Kas notiks, ja visi vazāsies pa slimnīcām?

 4. Viņus laiž bērnu patversmēs? Tad nu pēc gadiem lasīsim par pedofīlijas gadījumiem.

 5. Rakstu vēlreiz …un atkal man gribas teikt tikai vienu – tas ir nožēlojami , ka jānonāk līdz pēdējai instancei – slimnīcai , lai slimnieks vai viņa tuvinieki pēkšņi atcerētos par grēksūdzes esamību … jāķer vēl kas ķerams … kaut caur logu …. ja ir tik vienkāršs ceļš – stāšanās pašam Dieva priekšā – ar atvērtu sirdi un atvērtu dvēseli … vienkāršā lūgšanā , sirsnīgā grēku nožēlā … Dievs redz un dzird visur , kur atrodies – uz ceļiem vai gultā , ejot vai sēžot …. visur …. Arī piederīgie un citi cilvēki var lūgt par jebkuru un jebkuros apstākļos , jo Dieva žēlastība ir neizmērojama .

 6. “Svētais Krēsls” un Latvijas Valsts – neko sev līgumu slēdzēji…

 7. Slimnīcā visu nosaka ārsts, nevis kaut kāds melnsvārcis.
  Ja viņš būtu ienesis infekciju vai kā citādi kaitējis, tad diez vai slimnieks vai viņa piederīgie vērstos pie melnsvārča, drīzāk gan pie ārsta.
  Ja kāds mans piederīgais gulētu šajā nodaļa, man nemaz nepatiktu, ka pa nodaļu klīstu visādi melnsvārči.
  Visu cieņu ārstiem. Tā mežonīgā necieņa pret ārstiem mantota no padomijas. Daudziem, kuri pat nav ārstu mazā pirkstiņa cienīgi, stingri smadzenēs iekodēts “inteļigent prokļatij”. Tas arī ir viens no tiem daudzajiem ļaunumiem, ko ieviesa okupantu kārtība.

 8. Intensīvajā terapijā slimnieks nav viens. Priesteris var ienest infekciju arī pārējiem. Ja viņš grib iet šajā nodaļā, tad jāievēro visi tie paši higiēnas noteikumi, kas ārstiem. Nevis jānāk pa taisno no kāda gripas slimnieka grēksūdzes.

 9. Domāju , ka grēku nožēla nav jāatliek līdz pēdējam brīdim – slimnīcas gultai . Ja nav personīga kontakta ar Dievu – sarunu , lūgšanu …. regulāri ….nožēlā …pateicībā … tad tā nu sanāk , ka jālūdz citu palīdzība , bet arī tie citi – priesteri – ir tikai cilvēki , kas nu nekādi nevar atlaist grēkus .
  Nevajag kļūt smieklīgiem , vainojot citus , ja pie vainas esi pats ! Arī pēdējā dzīves brīdī var atgriezties pie Dieva , bet tikai ar savām lūgšanām , savu grēku nožēlu ! Tam nav vajadzīgs starpnieks !

  • ATBILDE UZ SKY-

   100% patiesība.. un nav ko piebilst..
   kāds sakars mācītājam -parastam mirstīgam ar grēku piedošanu??? Lai pats savus grēkus nolīdzina… ja pats bez grēka tad var runāt…

 10. Aksti ,sausmigi cilveki.Visur pasaule ir atlauts buut klat reaMINACIJA.bET PIE MUMS REDZIET MIKROBI UN VEL KAS.kA TIK NEPIELACO,KA TIK NEIEIET AR KAJAM .nEGRIB NE APKOPEJAS STRADAT NE CITI.tAS VISU MUSU SLIMNICU SIENAS IR PILNAS AR VIRUSIEM,BAKTERIJAM.pRETIGI,KA TA DRIKST PATEIKT DEZ.ARSTS!uN VADIBA VEL SAKA,JA,LAIKAM PAREIZS LEMUMS.iR LIKUMS UN VISS,KAS JAPILDA.pRETIGI!

  • Kas tas mācītājs ir ???
   Dievs vai???
   Kaitina šie murgi.. lai katrs slimais lūdz Dievu.. tad vēl cerība uz grēku piedošanu ne paļauties uz cilvēku..
   tas viss par grēku atlaišanu ir ko katolisma sākuma … Dieva Vārda nekur nesaka, ka cilvēks var atlaist grēkus-

 11. Domāju,ka slimnieka lūgšanas un arī mācītāja lūgšanas Dievs uzklausīja,bet Vārdā teiks,ka tas,”kas pats paaugstināsies,tiks pazemots.”Tā kā jālūdz ir par šo ārstu,kas galīgi nomaldījies no patiesības.
  Un manu prāts nav nekāds “iespējams”,kā sacīts aprakstā: jo mēs ikviens dzīvojam no Dieva žēlastības.

 12. par ko kaunināt kādu… Dievam gŗēkus jāsūdz ne cilvēkam, kas nevar atlaist..
  kur redzat Bībelē, ka cilvēks atlaiž grēkus- tumsonība…

 13. Grēkus var atlaist VIENĪGI DIEVS!!!!! un tad tie ari jāsūdz Dievam nevis mācītājam cilvēkam…
  Tāds murgs ieviests no cilvēka –
  Piemāna cilvēku pirms nāves-tavi grēki piedoti.. kādi vēl svētie krēsli??? Luters pavēsta krēslu sauca par sātana krēslu…
  Kad cilvēki, kas patiesi tic runās ar Dievu paši un lasīs Bībeli-tad zinās kas grēkus piedod…

 14. Ja Dievs varētu ārstēt,tad jau ticīgajiem ārstus nevajadzētu.Saslimšana varētu būt Dieva sods par kādu grēku.Lai tiktu atkal vesels,jānožēlo grēki un jāapsola Dievam vairāk tā nedarīt

 15. Šausmu zeme! Ienīstu ārstus! Prasti, primitīvi, mantkārīgi un neinteliģenti!

 16. vienaldzība nogalinās Latviju.

  tukši, apātiski un bez dvēseles esam palikuši.

 17. Kauns par dežūrārstu. Liels kauns. Žēl slimnieka.

  • Ja palātā ir vairāki pacienti, uzskatu, nevienam nav jāpiedalās citu gribas realizēšanā. Dežurārsts darīja pareizi!

  • Ja tā padomā, varbūt ārsts bija slimnieka pusē. Cilvēks, uzzinot, ka mācītājs nāk pie viņa, saprot, ka pēdējā stundiņa klāt, jāmirst nost, ja jau melnsvārcis ieradies. Ārsts gribēja slimnieku pasargāt, lai viņš saņemas un veseļojas.

  • Biju tur,redzēju situāciju. Eju uz turieni jau vairāk kā mēnesi. Tur ir karantīna un jasaka paldies,ka viņu vsp pielaida pie lodziņa! Ne par velti tur cilvēkus ārstē,lai ienestu vēl kādu infekciju. Palātā atrodas vairāki pacienti. Apmeklējuma laiks ir ierobežots,bet cilvēcīgā faktora dēļ vnm ļauj palikt ilgāk! Nesaprotu cepienu par to logu.

Draugiem Facebook Twitter Google+