Pasaulē
Eiropa

Slovākijā noslepkavotā žurnālista lietā aiztur itāļu uzņēmējus1


Slovākijā piemin  noslepkavoto žurnālistu Jānu Kucjaku.
Slovākijā piemin noslepkavoto žurnālistu Jānu Kucjaku.
Foto – LETA/AFP

Slovākijas policija ceturtdien paziņojusi, ka aizturēti vairāki itāļu uzņēmēji, uz kuru saistību ar mafiju norādījis noslepkavotais žurnālists Jāns Kucjaks.

“Es varu apstiprināt, ka šie reidi un aizturēšanas notiek vairākās vietās,” reportieriem pavēstīja policijas priekšnieks Tibors Gāspārs.

Policijas operācijā Mihalovcē, Slovākijas austrumos, aizturētas “personas, kuras pieminēja” Kucjaks saistībā ar “itāļu pēdām”.

Slovākijas mediji vēsta, ka aizturēto vidū ir uzņēmējs Antonino Vadala, kuram pieder vairākas kompānijas, kā arī vairāki viņa radinieki, kurus Kucjaks vainojis par saitēm ar itāļu mafijas sindikātu “‘Ndrangheta” un sakariem ar Slovākijas valdību.

“Tiek savākti lietiskie pierādījumi un aizturētas personas. Viņi tiks nopratināti,” norādīja Gāspārs.

Portālā “aktuality.sk” jau pēc Kucjaka nāves trešdien publicētajā rakstā tika vēstīts par krāpšanu, kurā esot iesaistīts Vadala, ko žurnālists saistīja ar Slovākijas premjerministram Robertam Fico pietuvinātiem cilvēkiem.

Fico padomniece Marija Troškova bija spiesta aiziet no sava amata pēc tam, kad Kucjaks viņu saistīja ar Vadalu.

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti svētdienas vakarā pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē.

Kucjaks ir pirmais žurnālists, kas noslepkavots Slovākijā kopš tā kļuvusi par neatkarīgu valsti.

Opozīcijā esošo konservatīvo izsludinātā protesta akcijā Bratislavā trešdienas vakarā pulcējās apmēram 1000 cilvēku. Visā Slovākijas teritorijā, kā arī Prāgā, Londonā un Hāgā piektdien plānoti vēl citi pretkorupcijas protesti.

LA.lv