×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Slovākijas laikmetīgā māksla Rīgā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Rīgas Mākslas telpas Intro zālē 3. maijā tiks atklāta Slovākijas laikmetīgās mākslas izstāde „vizuālā iedvesma & personīgie meklējumi“, kurā būs apskatāmi 57 mākslinieku darbi. Izstāde veidota par godu Slovākijas valstiskās neatkarības 20. gadadienai. Tajā eksponēti Slovākijā un ārvalstīs atzītu jaunākās paaudzes mākslinieku, kuri absolvējuši mākslas skolas Bratislavā un Banska Bistricā pēc 1993. gada, darbi.

Mākslas darbi – gleznas, grafikas, tēlniecības darbi, fotogrāfijas un lietišķā māksla – juvelierizstrādājumi, stikls, keramika, tekstils, dizains – raksturo laikmetīgo slovāku vizuālās mākslas ainu. Ideju līmenī tā ir liberāla un plaša, izteiksmes līdzekļu izmantojumā piedāvājot bezgalīgu un neierobežotu telpu dažādiem žanriem, paaudžu grupām, skolām, kā arī jaunrades formām no akadēmiskās līdz alternatīvai pieejai.

Darbos jūtama spēcīga slovāku akadēmiskās mākslas izglītības ietekme un ciešās saites, kuras pastāv starp jauno mākslinieku paaudzi un viņu akadēmisko aizmuguri – pasaules mēroga atzinību ieguvušiem mākslas profesoriem, tādiem kā Milota Havrankova, Juraj Meliš, Robert Jančovič, Ivan Csudai, kuru darbi arī ir eksponēti šajā izstādē.

Izstādes kuratore Zora Petrašova stāsta:
„Mūsdienu mākslinieku paaudze atklāti un kritiski atspoguļo problēmas sabiedrībā, atklājot ētiskās, vides un sociālās tēmas, līdztekus neizvairoties no pašizpausmēm. Visi paaudžu mākslinieciskā universālisma aspekti ir klātesoši, tā apliecinot, ka šodienas mākslas pasaule prezentē neierobežotu uzskatu daudzpusību.”

Izstāde „vizuālā iedvesma & personīgie meklējumi“ Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma no 4. maija līdz 9. jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+