×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Smaka, lielo zivi ķidājot: bijušie KNAB darbinieki izgaismo domstarpības ar prokuratūru (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Jaroslava Streļčenoka vietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā ievēlēs citu, viņš nonāks pie šīs iestādes drupām. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav izrādījis interesi izmeklēt valstiski nozīmīgus koruptīvus noziegumus. Ģenerālprokuroram, kuram par kukuli tika ziņots nekavējoties, bija jārīkojas tūlīt un tagad; kur ir pārbaude par kukuļa piedāvājumu? Šādus un līdzīgus skaļus paziņojumus KNAB un prokuratūras virzienā raida bijušie KNAB darbinieki. Bet tikmēr pašreizējais biroja vadītājs ar biroja preses sekretāres pārstāvniecību turpina radīt priekšstatu, ka viss ir kārtībā. “Paldies visiem KNAB darbiniekiem par sekmīgu darbu korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas nostājas pret korupciju! KNAB priekšnieks sveic visus KNAB darbiniekus 14 gadu jubilejā,” vēstīts par godu KNAB dibināšanas 14 gadadienai vakar izplatītajā paziņojumā, kurā uzskaitīts arī veikums šo gadu laikā (skat. uzziņu). Arī prokuratūras pārstāvji pašreizējo sadarbību KNAB vadības līmenī vērtē atzinīgi.

Bet bijušie darbinieki paliek pie sava – pēc atbrīvošanās no pieredzējušiem KNAB operatīvajiem darbiniekiem un izmeklētājiem gan birojam, gan prokuratūrai saruks nozīmīgu koruptīvu lietu skaits. Un līdz ar to mazināsies arī asās domstarpības, kas bija radušās starp biroja darbiniekiem un ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. “Prokuratūra ir trāpījusi pareizajā punktā, jo neiebilda, kad biroja vadītājs Streļčenoks ilgstoši vērsās pret operatīvajiem darbiniekiem, kas bija raduši strādāt profesionālā riska apstākļos un bez kuru darba nav iespējama lielo korupcijas shēmu atklāšana,” man saka Mārtiņš Lode, ilggadējs operatīvais darbinieks, kurš deviņus gadus bija KNAB operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja vietnieks.

Ģenerālprokuratūrai un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram veltīta skarba kritika publiski izskanējusi vairākkārt. Tā nākusi no KNAB bijušā operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja Jura Juraša, bijušās ilggadējās biroja amatper­­sonas Jutas Strīķes un citiem augsti stāvošiem darbiniekiem, kurus no darba atbrīvoja biroja reorganizācijas procesā. Atgādināšu, ka Jurašs LTV raidījumā “1:1” kritizēja ģenerālprokuroru par to, ka viņš “nav izrādījis interesi izmeklēt valstiski nozīmīgus koruptīvus noziegumus, nav sistemātiskas vēlmes cīnīties pret korupciju”. Kalnmeiers naidīgi izturoties pret korupcijas apkarotājiem, kas reāli strādā un mēģina pierādīt augstākā līmeņa koruptīvus gadījumus. Taču šķiet, ka kritiski vārdi tiesībsargājošajām institūcijām jau kļuvuši par ikdienu, tāpēc uz tiem vairs nereaģē pat tie, kam tie veltīti, nemaz nerunājot par valdības vadītāju Māri Kučinski, kura pārraudzībā atrodas KNAB, vai Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, kā arī speciāli korupcijas novēršanai izveidoto apakškomisiju, kurām būtu vismaz jāpainteresējas, kāpēc viens no vadošajiem biroja darbiniekiem nāk klajā ar tik nežēlīgu kritiku. Komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis norāda, kas tas būtu jādara apakškomisijai. Savukārt tās priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs atbalsta KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku, kurš atbrīvojies gan no Strīķes, gan kritikas paudēja Juraša.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kučinskis lai interesētos par KNAB? Tad jau visi draudziņi no TP un Par labu Latviju būtu jāsasēdina. ķurķī.
  Bet to slotas kātu, gan vajadzētu padzīt.

 2. Līmenis vārdu trūkst, bet apmēram tā – Šikore varētu būt vīrietis!

 3. Visa pasaule zina, ka Latvija ir nozagta valsts. Tas ka neviens zaglis nesēž cietumā nozīmē to ka Latvijā prokuroru vipār nav. Tālāk par slotas kātu viņi neredz.

 4. Tik smagas un sistemātiskas apsūdzības ģenerālprokuroram liecina tikai par to, ka šitā bebra dienas ir skaitītas. Šāds ģenerālprokurors ir apkaunojums visai Latvijas valstij. Ja nesaprot pats, ka laiks atkāpties, tad sagaidīs, ka izmetīs vai vēl ļaunāk pašu sauks pie atbildības. Laika pārdomām, Kalnmeijera kungs vairs nav daudz.

 5. Kamēr čekas maisi neatvērti – tikmēr nekāda cīņa ar valsts nozagšanu pat teorētiski nevar notikt!

 6. To Knabu nedrīkst izmeklēt Atbildēt

  Jo tā būtu politiska iejaukšanās? Vai Kučinskis un Kalnmeiers nesēž uz viena sola?

 7. Kucinskim vajadzeetu pamaaciities no bijusaa Ministru prezidenta Dombrovska,kurs tuuliit iesaistiijaas un paveeleeja Striiki atjaunot darbaa,ko arii tiesa atzina ,ka vina jaaatjauno darbaa.Dombrovskis to izdariija arii otro reizi,kad Strelcenoks atkal atbriivoja Striiki.Visi tiesas darbi,kuri noraada,ka ,gan Striike,gan Dreimane atjaunojamas darbaa,KNAB jaasamaksaa vinaam zaudeejumi,driiz buus tiesa arii par Jurasa atbriivosanu.Un Kalnmeijers atbalsta Strelcenoku,kur mees visi redzam,kas vins ir par vadiitaaju,iestaadei radiijis taadus zaudeejumus.Kucinskis ir KNAB uzraugs,tad luudzu to vajag paraadiit darbaa.

 8. Ja lielprokurors neorientējas, kurā valstī dzīvo un tiesājas par slotas kātu … tad pārējais lai iet kukuļos savu gaitu – ne es redzu, ne dzirdu – tikai slotas kāti !!!

 9. Kučinskis uztraucās, lai Eiropa mūs nenosoda par vilcināšanos apstiprināt kaut kādu genderistu Stambulas konvenciju, bet ausi neceļ par Eiropas arī NATO prasību aktīvāk cīnīties pret korupciju. Ko nu Kučinskis – teiks vēl ka jaucās KNAB darbā, pareizāk būtu sadusmo lielos naudiniekus.
  Jā un Kalnmeijers ar savu latviešu nacionālistu vajāšanu un Krievijas aizstāvību, neticās, ka viņš to dara cīnoties par Ļeņina/ Staļina lietu, par komunistiskās impērijas atjaunošanu. Tad kādēļ? Motīvs? Saka – nauda un sievietes.

  • leniņa-staliņa(Ļeņina…) lieta bija aizsegs jau leniņa/staliņa laikos !! 🙂

  • Būtu lietderīgi,ja ļaudis to visu atcerētos vēlēšanu dienā. Nenāks laimes lācis ieviest kārtību valstī, ja mēs paši būsim kūtri: neiesim vēlēt, vai vēlēsim tos pašus valdoņus,kas par “muļķu tautu” tikai pasmīn.

   • Visas parlamenta partijas pārstāv tikai naudasmaisu vai specdienesta darboņu, kuri ir uz vienu roku ar lielajiem zagļiem, intereses. Tā, ka jābalso ir tikai par tām partijām, kuras vēl nav bijušas Saeimā, uzmanīgi pirms tam izpētot, vai to tapšanā nav savas spalvainās roķeles pielikuši abi minētie grupējumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+