×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Šmēdiņš: Ar nazi Rio nenāk virsū, apzog ar viltu un nekaunību

foto: fivb.comfoto: fivb.com

Ja uz brīdi novērs uzmanību no savām mantām, ir liels risks palikt bez tām – pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš pats novērojis, cik augsts noziedzības līmenis ir Riodežaneiro, kur augustā risināsies olimpiskās spēles.

Nu jau ilgu laiku ik pa brīdim no Rio pienākas dažnedažādas vēstis, kas liecina par problēmām valstī un olimpisko spēļu kontekstā tās izceļas īpaši. Viena no tām ir arī saistīta ar drošību – noziedzības līmenis ir augsts un policija ar to netiek galā.

Viens no mūsu sportistiem, kas šogad pabijis sacensībās Rio, ir Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs pludmales volejbolā Jānis Šmēdiņš: “Mūsu viesnīca bija 200 metrus no laukumiem, visur policija apkārt un nebija iemesla satraukumam. Ja aiziet tālāk un ar zelta ķēdi kaklā staigā, tad gan sīkie var raut nost. Pats redzēju, kā vienam vīrietim, kurš staigāja ar ģimeni un gribēja ar telefonu uzņemt selfiju, riteņbraucējs to izrāva un aizbrauca prom. Tieši tad, kad mums Rio bija posms, arī pieccīņniekiem tur notika sacensības. Kopā ar latviešu, baltkrievu un ukraiņu sportistiem aizgājām uz pludmali, iegājām nopeldēties, treneris it kā pieskatīja, bet pēc piecām minūtēm viņu soma bija pazudusi. Skrējām meklēt, bet neko neatradām. Ar nazi tur nenāk virsū, bet nekaunīgi, viltīgi apzog, novērš uzmanību uz desmit sekundēm un viss – nav. Viņi staigā un tirgo lakatus, tad tur mēdz iebāzt savus laupījumus un tu neredzi, kurš īsti paņēmis. Mēs, kad gājām uz pludmali, neko neņēmām līdzi. Pa nakti arī nekur nestaigājām.”

Kopumā gan Jānis uzskata, ka situācija Brazīlijā nav tik traka, kā tiek atspoguļots medijos, katrā ziņā vēl pirms gadiem desmit esot bijis sliktāk.

No Zikas vīrusa viņš nebaidās: “Divu nedēļu laikā tikai viens ods lidinājās, kuru uzreiz nositu.”

Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs Rio olimpiskajās spēlēs būs vieni no medaļu pretendentiem. Pēdējos trīs Pasaules kausa posmos viņi iekļuvuši pusfinālā, izcīnot pirmo, trešo un ceturto vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+