×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Šmits aicina aizliegt “Raganu ķēķus” Rīgā (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes deputāts Jānis Šmits uzrunā klātesošos Šlesera reformu partijas LPP/LC kongresā, kurā spriež par partijas nākotni.

Rīgas domes deputāts Jānis Šmits (GKR) esot saņēmis vairākas sūdzības no rīdziniekiem par to, ka pilsētas gadatirdziņos Rīgā tiek atvērtas tirdzniecības vietas, kuru nosaukumi “aizskar reliģiskas jūtas”.

“Tādām lietām kā “Raganu ķēķis” un visādiem citiem mošķiem pašā Rīgas sirdī, Doma laukumā, nevajadzētu atrasties. Juridiskā pārvalde varētu [noteikumos “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība”] iekļaut, ka nedrīkst atvērt tirdzniecības vietas, kas aizskar otra reliģiskās jūtas,” šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē rosināja Šmits.

Viņš piebilda – arī tad, ja kāds Rīgā atvērtu kafejnīcu “Krusta karš” vai “Inkvizīcija”, rīdziniekiem tas diez vai izraisītu labas emocijas.

“Mūsu valsts ir dibināta uz kristīgiem pamatiem, un ētiskās un morālās vērtības balstās kristietībā,” savu nostāju pamatoja Šmits.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) kolēģim atgādināja, ka komitejas sēdē piedalās arī žurnālisti, un aicināja aizdomāties, vai, piemēram, tādā apdzīvotā vietā kā Ragana ir baznīca.

“Tas ir uzņēmuma nosaukums. Ja mēs sakām, ka ar pagāniskiem nosaukumiem uzņēmumi Rīgā nevar būt, mēs aizliedzam tiem strādāt Rīgā. Varam juristiem pajautāt, cik liela ir varbūtība, ka uzņēmēji šo lēmumu veiksmīgi apstrīdēs,” piebilda Turlais.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. bībele jau sludina elli…

 2. Laikam Rīgas domei nav ko darīt ja sāk apspriest tādas muļķības.

 3. Mani drebina drebuļi un trīcina trīcekļi, mani šausmina šausmas, mana sirds gurst un kājas atsakās klausīt, mana mēle kalst un acis asaro. Tām raganām būs iekš uguns degt lai tā latvjtaut var vienreiz laimē dzīvot.. Es piekrītu Šmitam.

 4. Vajadzētu palasīt šim deputāta kungam, likumus. Intresanti ko viņš draudzei lasa.
  Pilnīgs tumsonības apsēsts tautas kalps.

 5. Vai tiešam…

 6. Es arī esmu Kristietis,bet neatzīstu tādus aizliegumus.Audzināt vajag ar vārdu, nevis aizliegšanu.Ja man kas nav pieņemams es to vienkārši ignorēju,kā visādus vellus,raganas,sātana alus utt.

 7. Kā tie kristīgie pamati šeit uzradās? Tieši tāpat kā “atbrīvotāji”-ar uguni un zobenu.Kristieši vārdus ” ragana”,”pagāns”u.c padarīja gandrīz par lamu vārdiem,lai gan tiem ir cita nozīme un nav nekas ļauns.

 8. Izrādās, ka mācītāja stīvkrādziņa negarantē loģisku domāšanu: ” ja kāds Rīgā atvērtu kafejnīcu “Krusta karš” vai “Inkvizīcija”, rīdziniekiem tas diez vai izraisītu labas emocijas. Mūsu valsts ir dibināta uz kristīgiem pamatiem, un ētiskās un morālās vērtības balstās kristietībā,” savu nostāju pamatoja Šmits.
  Bet vai nu krusta kari un inkvizīcija ir svītrojami no vēstures, vai arī tie ir “kristīgo pamatu” sastāvdaļa.
  Kā īsti ir, Šmita kungs iz “Gods kalpot Rīgai”?

 9. Pilnīgs ku- kū!

 10. Žēl, pat ļoti žēl, ka tādi kretīni ir pie teikšanas.

 11. Satversme, 99. pants. Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+