×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Smukulis mēģina mukt, finišā – 51. vieta

smukulis7

Par pasaules čempionu riteņbraukšanā grupas braucienā elites grupā svētdien kļuva beļģis Filips Žilbērs.

Savukārt centrālajā atrāvienā piedalījās un ļoti aktīvs bija latvietis Gatis Smukulis, kuram gan līdz 261 kilometru garās distances finišam spēka nepietika.

Jau pēc pāris veiktiem kilometriem no lielās grupas aizbēga Smukulis un ukrainis Vitālijs Butss, turklāt drīz vien viņiem pakaļ metās Saramotins ar citu ukraini Oleksandru Polivodu. Šis bēgšanas mēģinājums gan nebija sekmīgs, bet Smukulis ar Butsam drīz vien pievienojās vēl gandrīz desmit sportistu grupa un šie braucēji sāka nopietni palielināt pārsvaru, kas maksimālajā brīdī pat sasniedza piecas ar pusi minūtes.

Tomēr distance šoreiz bija ļoti gara un aptuveni 150 kilometrus pirms finiša peletons strauji sāka tuvoties sportistiem. Aptuveni 80 kilometrus pirms beigām līderiem pievienojās vēl aptuveni 20 braucēji, kuru vidū bija arī spēcīgi riteņbraucēji. Pašam Smukulim gan spēks beidzās un drīz vien viņš atpalika no pārējiem sportistiem.

Savukārt Saramotins izstājās aptuveni 100 kilometrus pirms distances beigām.

Neilgi pirms Saramotina izstājās arī pagājušā gada pasaules čempions Marks Kavendišs. Šogad distances profils britu braucējam bija daudz nepiemērotāks, tomēr tās sākumā viņš ļoti aktīvi brauca peletona priekšgalā, cenšoties samazināt aizbēdzēju pārsvaru, tomēr otrajā daļā viņš nokāpa no sava velosipēda.

Distances pēdējos kilometros vissekmīgākais bija Žilbērs, kurš pēdējā kāpumā aizbēga no pārējiem konkurentiem, un uzvaru varēja sākt svinēt jau 200 metrus pirms finiša. Vairāk nekā sešas stundas ilgušā brauciena noslēgumā beļģis par četrām sekundēm apsteidza norvēģi Edvaldu Hāgenu.

Savukārt trešo vietu izcīnīja spānis Alehandro Valverde.

Astotais finišēja lietuvietis Ramūns Navardausks, bet Smukulis distanci beidza 51.vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 21 sekundi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+