×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Sociālā rehabilitācija arī strādājošiem pensionāriem

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus turpmāk varētu saņemt arī strādājošie pensijas vecuma cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. To paredzētu Labklājības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās.

 

Projekts ceturtdien, 17. janvārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Šobrīd Sociālās integrācijas valsts aģentūra sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sniedz četrām cilvēku grupām: cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem darbspējas vecumā, cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un politiski represētiem cilvēkiem.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi ir vērsti uz sociālās funkcionēšanas spēju atjaunošanu vai uzlabošanu, lai nodrošinātu sociālā statusa atgūšanu, iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū. Pakalpojums paredzēts, lai cilvēki iemācītos sadzīvot ar funkcionālajiem traucējumiem, atjaunotu vai iemācītos tās prasmes, kas dažādu apstākļu dēļ ir zudušas. Tā mērķis ir atgriezt cilvēku ne tikai aktīvā sabiedriskajā dzīvē, bet primāri darba tirgū, tādējādi veicinot viņa ekonomisko patstāvību.

Galvenā pakalpojuma mērķa grupa – strādājoši cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem pensijas vecumā.

 

Fakti

* Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2012. gada 1. ceturksnī vecumā no 65 līdz 74 gadiem bija nodarbināts 22,1 tūkstotis cilvēku, 2. ceturksnī – 24,5 tūkstoši cilvēku un 3. ceturksnī – 23,6 tūkstoši cilvēku.

* Pēc Labklājības ministrijas prognozēm, 20% no visiem strādājošiem cilvēkiem vecumā no 65 līdz 74 gadiem jeb 4680 strādājošie cilvēki varētu būt ar funkcionāliem traucējumiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+