×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Sociālisti EP vēlēšanās startēs blokā ar bezpartejiskiem kandidātiem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks uzrunā klātesošos Latvijas Sociālistiskās partijas kongresā.

Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) 16.kongresā pieņemts lēmums 2014.gada 24.maijā Eiroparlamenta (EP) vēlēšanās startēt ar neatkarīgu sarakstu vienā blokā ar bezpartejiskajiem kandidātiem un sabiedriskajām organizācijām.

Pieņemtajā lēmumā LSP atzīmē, ka respektē sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” gribu nākamajās EP vēlēšanās startēt patstāvīgi, ārpus “Saskaņas centra” (SC) sastāva.

SC sastāvā patlaban ietilpst divas partijas – “Saskaņa” un Alfrēda Rubika vadītā LSP.

Vienlaikus lēmumā tiek norādīts, ka sociālisti uzskata šādu “Saskaņas” soli par politiski nepamatotu, tādas pozīcijas turpinājums nākotnē var novest pie atkāpšanās no sociālās aizsardzības pozīcijas, taisnīguma un vienlīdzības nodrošināšanas darba ļaudīm un novirzīšanās uz sīkburžuāziskā oportūnisma pusi.

LSP kongress aicina visas LSP partijas pirmorganizācijas un biedrus ar sapratni un atbildīgi izturēties pret EP vēlēšanām. Vēlētāji tiek aicināti aktīvi atbalstīt LSP deputātu kandidātus EP vēlēšanām un būt pārliecinātiem, ka viņi aktīvi un konsekventi aizstāvēs visnabadzīgāko iedzīvotājus slāņu, tai skaita pensionāru, invalīdu un jaunatnes intereses.

Sergejs Hristoļubovs kongresā nolasīja partijas “Saskaņa” un politisko partiju “Saskaņas centrs” valdes priekšsēdētāja Rīgas mēra Nila Ušakova apsveikumu, kurā uzsvērts, ka “Saskaņas” sadarbība ar LSP “vienmēr bijusi izcila”. Īpašu pateicību Ušakovs pauž kolēģiem sociālistiem, kas strādā Rīgas domē, bet Rubiku Ušakovs dēvē par “savu draugu”.

Uzstājoties ar LSP valdes atskaiti, Rubiks pauda partijas valdes uzskatu, ka EP vēlēšanās sociālistu deputātu kandidātu programmai jābūt orientētai uz Latvijas vēlētāju tiesisko un pilsonisko tiesību aizsardzību un nodrošinājumu tās realizēt. LSP uzskata, ka būtiski ir arī aizstāvēt Latvijas nepilsoņu tiesības un ir jāstrādā pie šāda statusa likvidēšanas Eiropā.

Partijas valde uzskata, ka LSP deputātiem EP jāiestājas par visiem sociālajiem jautājumiem, medicīnisko aprūpi, izglītību un zinātni, par invalīdu tiesībām, jāaizstāv kultūras vērtības un to saglabāšana Latvijā ar iespējami lielāku ES atbalstu. Jāaizstāv un jārisina visas iespējamās formas bezdarba samazināšanas, ekonomiskās attīstības, tiesiskuma stiprināšanā valstī un visā ES. Jārisina arī jaunatnes un pensionāru problēmas. Jāpropagandē Latvijas sasniegumi jebkurā jomā un godīgi jāattiecas pret Latvijas un tās iedzīvotāju vēstures atspoguļošanu ES, norādīja Rubiks.

Jau ziņots, ka Latvijas Sociālistiskā partija ir viena no divām apvienībā “Saskaņas centrs” ietilpstošajām partijām. Otrā partija – “Saskaņa” – iepriekšējā nedēļā kongresā pieņēma lēmumu, ka “Saskaņa” 2014.gada EP vēlēšanās veidos atsevišķu sarakstu.

Rubiks iepriekš paudis gatavību startēt nākamajās EP vēlēšanās.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rubika Kungs pats peronīgi vadīja Rīgas omoniesu slepkavības. Par to sēdēja ilgos gadus. Tādas neparastas Politprominences… Rubiks, Šlesers, Dombrovskis, Ušakovs, Kalvītis, Godmanis, Bērziņš… Šķēle utt. Tas vairo Svētku noskaņojumu un politisko entuziasmu… Un BaznīcVanags to visu svētī…

  2. Ka tas nu bus ar to Latvijas vestures atspogulosanu?Vienreiz komunists, vienmer komunists…Rubiks tacu attaisno deportacijas!

Draugiem Facebook Twitter Google+