×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Soču olimpisko spēļu hokeja turnīru tiešraidēs translēs televīzijas kanāli TV3 un TV6

hok2

2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīru ar Latvijas izlases piedalīšanos televīzijas tiešraidēs translēs raidorganizāciju grupai ”Modern Times Group” (MTG) piederošie kanāli TV3 un TV6, žurnālistiem ceturtdien pastāstīja “Viasat Sport Baltic” (VSB) programmu direktors Toms Circenis.

MTG uzņēmuma “Viasat” jaunās sporta sezonas atklāšanas pasākumā Circenis informēja, ka MTG iegādājoties olimpisko spēļu translācijas tiesības maksas televīzijā, tika arī pie ekskluzīvas viena pašu izvēlēta sporta veida raidīšanas tiesības komerciālajos bezmaksas kanālos, piemēram, TV3 un TV6. Soču olimpiskajās spēlēs šis ekskluzīvais sporta veids būs hokejs, tāpēc sabiedriskajā televīzijā, kas arī translēs no Sočiem, hokeju nevarēs redzēt.

Latvijas hokeja izlases spēles no Sočiem tiešraidē translēs TV3. Tiešraidēs tiks rādītas visas iespējamās spēles, taču jārēķinās, ka spēļu laiki pārklājas, tāpēc atsevišķas cīņas var nākties skatīties ierakstā, skaidroja Circenis.

Olimpiskais hokejs būs bezmaksas televīzijas kanālos, bet citi sporta veidi būs redzami maksas kanālos, tai skaitā “Viasat Sport Baltic” kanālā. Circenis atklāja, ka šobrīd vēl ir pārgari teikt, kas kuros kanālos būs skatāms, taču skatītāji varēs redzēt visus sporta veidus, arī tos, kuri līdz šim TV ekrānos tikuši retāk. Olimpiskās spēles rādīs gan “Viasat Sport Baltic”, gan citi sporta kanāli, kas pieejami “Viasat” satelīttelevīzijas skatītājiem.

Arī 2016. gada Riodežaneiro olimpiskās spēles būs redzamas “Viasat” televīzijā. Circenis rēķinās, ka aptuveni pusotru gadu pirms olimpiskajām spēlēm būs jāizvēlas viens ekskluzīvais sporta veids, ko Latvijā varēs redzēt tikai “Viasat” kanālos. “Būs jāizvēlās starp vieglatlētiku, pludmales volejbolu un basketbolu,” sacīja Circenis.

Viņš paskaidroja, ka jāizvēlas sporta veids arī ņemot vērā kopējo translāciju laiku, lai sacensības būtu pietiekoši laikietilpīgas, taču šobrīd vēl ir pāragari spriest, kuram sporta veidam būs priekšrocība.

Savukārt “Viasat” vadītājs Baltijas valstīs Raivo Rosts uzsvēra, ka šis ir pirmais olimpiskais cikls, kad translāciju tiesības ir sadalītas un skatītājiem būs jāpierod pie jaunas kārtības, jo turpmāk nebūs, kā līdz šim, kad olimpiskās spēles rādīja tikai viena televīzija. Arī viņš uzsvēra, ka “Viasat” kanālos varēs redzēt visus sporta veidus.

Situācija ar gaidāmās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas translācijām būs līdzīga kā pērn, kad Rīgas “Dinamo” mājas spēles tiešraidēs būs redzamas TV6 kanālā, bet izbraukuma mači “Viasat Sport Baltic” kanālā un vēlāk ierakstā arī TV6. Tāpat “Viasat Sport Baltic” kanālā būs vērojamas arī citu komandu cīņas KHL čempionātā.

“Viasat” gan neplāno translēt Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēles, jo Latvijas tirgus lielums un NHL translāciju licences cena nav samērojamas, jo izmaksas nebūtu iespējams atpelnīt.

“Viasat” Baltijas valstīs ir tiesības pārraidīt UEFA Čempionu līgas, UEFA Eiropas līgas, Anglijas premjerlīgas un FA kausa, Vācijas kausa un Vācijas vīriešu futbola izlases mājas spēles. Tāpat kompānijai pieder tiesības translēt Eiropas un pasaules čempionātus basketbolā, basketbola Eirolīgu, Pirmās formulas (F-1) sacensības, pasaules čempionātus hokejā un Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+