×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Šodien un rīt konference par vardarbības mazināšanu skolās

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng
Šodien un rīt Rīgā notiks konference un semināri „Risinājumi drošām skolām” par vienaudžu savstarpējās agresijas un vardarbības mazināšanas iespējām Latvijā. Tās dalībnieki būs vecāki, pedagogi un citi interesenti vai speciālisti, kas ikdienā strādā ar bērniem.

 

Konferencee notiks AS „Swedbank” ēkā „Saules akmens”, Rīga, Balasta dambis 1a.

Konferences atklāšanas daļā uzrunu dalībniekiem sacīs labklājības ministre Ilze Viņķele, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa un “Latvijas Vecāku foruma” pārstāve Kristīne Dūdiņa. Konferenci vadīs Daina Jāņkalne.

Semināru un konferences mērķis ir sniegt zināšanas un prasmes, kas palīdzēs parūpēties par bērnu drošību un labklājību skolā, kā arī efektīvi piedalīties drošas skolas plāna izveidē un īstenošanā skolā.

Pašmāju un ārvalstu speciālistu lekcijās un praktiskajās nodarbībās varēs uzzināt:

  • kā vecāki var līdzdarboties, lai radītu vidi sava bērna skolā, kur nav vietas vardarbībai un kur izturas ar cieņu, nevis izsmej un pazemo,
  • kādi ir efektīvi, pētījumos balstīti risinājumi mobinga jeb vardarbības novēršanai pasaulē,
  • kādi resursi un atbalsts pieejams Latvijā un kur saņemt bezmaksas profesionālu palīdzību,
  • kāda ir labā prakse, risinājumi, kas īstenoti un strādā Latvijas skolās,
  • par atkarību veidošanās iemesliem un kā pasargāt bērnus no tām,
  • kā parūpēties par bērnu drošību internetā.

 Konferenci abas dienas varēs vērot tiešraidē portālā www.berniemdraudzigs.lv .

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas 2009./2010.gadā veikto un 2012.gadā publiskoto pētījumu par skolēnu veselības ieradumiem 39 valstīs, Latvijā ir vieni augstākajiem vienaudžu vardarbības rādītājiem, augstu vardarbības līmeni uzrāda arī  Tiesībsarga pētījums „Vardarbība jeb mobings Latvijas skolās” (2009) un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas aptauja (2008).

Tomēr vardarbības problēma, šķiet, nav pietiekami nopietni novērtēta tieši Latvijas sabiedrībā. Viens no iemesliem ir tādi priekšstati kā, piemēram, “nedrīkst iejaukties bērnu konfliktos”, “konflikti sagatavo dzīvei”, “bērni ir agresīvi”, „kurš gan bez kautiņiem izaudzis”, turklāt bieži valda uzskats, ka emocionāla vardarbība – apsaukāšanās, ņirgāšanās, vārdiska aizskaršana – nemaz neesot īsta vardarbība.

 

Nereti arī pašiem pieaugušajiem ir visai neskaidri izprotamas robežas, kur beidzas veselīga konfliktu risināšana un kur sākas vardarbība – gan vecākiem, gan pedagogiem trūkst zināšanu un konkrētu prasmju agresijas veselīgai ierobežošanai. Būtisks iemesls ir arī lielais skolēnu skaits klasē un skolotāju pārslogotība.

 

Lai ierobežotu mobingu skolā ilgtermiņā, svarīga visu iesaistīto pušu sadarbība – vecāku, skolas personāla un citu apkārtējo cilvēku mērķtiecīgs darbs. Viens no problēmas kompleksiem risinājumiem ir tieši vecāku un arī pedagogu izglītošana un atbalsta sniegšana gan konkrētās situācijās, gan sistēmiskai  vardarbības mazināšanai.

Jau šī gada 12.maijā Pirmajā Latvijas vecāku forumā viena no darba grupām meklēja risinājumus drošas un cieņpilnas vides veidošanai skolās, savukārt 27.septembrī notika speciālistu domapmaiņu par vardarbības mazināšanas iespējām skolās.

Papildu informācija:

Kristīne Dūdiņa,

konferences „Risinājumi drošām skolām” rīkotāja,

biedrība „Izglītība un atbalsts Latvijas ģimenēm”

tālrunis: 26161640

e-pasts:  redakcija@berniemdraudzigs.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+