×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

20 gadi par maz. Prokuratūra vēlreiz pārsūdz spriedumu mātei par bērnu slepkavību Baložos (2)

Aizdomās turētā Ginta tiek konvojēta no Rīgas apgabalties sēdes, kurā tiesa skatīja drošības līdzekli krimināllietā par divu savu bērnu slepkavību.Aizdomās turētā Ginta tiek konvojēta no Rīgas apgabalties sēdes, kurā tiesa skatīja drošības līdzekli krimināllietā par divu savu bērnu slepkavību.

Foto - LETA

Prokuratūra iesniegusi kasācijas protestu par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru par savu bērnu slepkavību Baložos apsūdzētajai mātei piemēroja brīvības atņemšanu uz 20 gadiem ar policijas kontroli uz trim gadiem, aģentūru BNS informēja prokuratūrā.

“Nosakot apsūdzētai sodu būtu ņemams vērā tas, cik ilgā laika periodā – 13 dienās -, augstprātīgi, mērķtiecīgi un rūpīgi apsūdzētā ir plānojusi šo slepkavību izdarīšanu, centusies nodrošināt sev alibi, lai viņas nozieguma izdarīšanai nav neviena, pat nejauša, aculiecinieka, centusies, lai tieši bērnu tēvs tiktu apsūdzēts bērnu noslepkavošanā, simulējusi psihisku saslimšanu stacionārā un melojusi visas izmeklēšanas laikā. Diemžēl tieši daļā par soda noteikšanu apsūdzētai apelācijas instances tiesas spriedumā neviens no šiem apstākļiem nav vērtēts, kas arī noveda pie nepamatota soda noteikšanas apsūdzētai,” norāda prokuratūrā.

Rīgas apgabaltiesa jūnija beigās krimināllietā apsūdzētajai Gintai Voicišai piesprieda brīvības atņemšanu uz 20 gadiem ar policijas kontroli uz trim gadiem, tādējādi atstājot negrozītu iepriekšējās instances spriedumu, taču prokurore atkārtoti prasīja sievieti sodīt ar mūža ieslodzījumu.

Pilns spriedums ticis pasludināts 5.jūlijā un to var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Rīgas rajona tiesa 2016.gada 12.janvārī lietā par savu bērnu slepkavību Baložos apsūdzētajai mātei piemēroja 20 gadu brīvības atņemšanas sodu, ar policijas kontroli uz trim gadiem, bet Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šo spriedumu apstrīdēja.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūru BNS iepriekš informēja, ka apsūdzības uzturētājas ieskatā tiesas spriedums ir nepamatots daļā par soda noteikšanu apsūdzētajai personai, jo sods ir pārāk mīksts un nesamērīgs attiecībā pret izdarītā noziedzīgā nodarījuma smagumu, tā izdarīšanas veidu un apsūdzētās attieksmi pret izdarīto.

Prokurore tiesai krimināllietā par savu bērnu slepkavību Baložos apsūdzētajai mātei lūgusi piespriest mūža ieslodzījumu ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem bez mantas konfiskācijas.

2014.gada 10.oktobrī Baložos kādā dzīvoklī tika atrasti miruši divi mazi puisēni – pusotru un trīs gadus veci -, un aizdomās par bērnu slepkavību tika apcietināta viņu māte.

No apsūdzības izriet, ka bērni mātei Gintai Voicišai traucējuši sakārtot personīgo dzīvi. Slepkavība paveikta, bērnus nosmacējot. Voiciša sevi par vainīgu neatzīst. Atstājusi bērnus istabā vienus, viņa tos atradusi jau bez dzīvības pazīmēm.

Tiesu psihiatriskajā ekspertīzē sieviete ir atzīta par pieskaitāmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sekojot lídzi publikácijám un tiesas gaitai, un pierádíjumiem – es teiktu,ka sieviete notiesáta uz pinémumu pamata – traucéjusi sakártot personígo dzívi…..

    Bet,kur ir pierádíjumi,ka tiesi máte nogalinája un – kádá veidá ?

    Káds jau tos bérnus nogalinája…..bet neapgázamu pierádíjumu nav….

Draugiem Facebook Twitter Google+