×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Šogad no pacienta iemaksas atbrīvoti tikai trūcīgie

Šogad dažām iedzīvotāju kategorijām mainījušās iespējas saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

 

Šogad pacienta iemaksas un līdzmaksājuma kompensāciju saņems tikai trūcīgās personas. Šie atvieglojumi vairs neattiecas uz maznodrošinātajiem iedzīvotājiem ar ienākumiem līdz 120 latiem mēnesī.

Nedaudz papildināts šogad mājas aprūpē sniedzamo pakalpojumu klāsts, un nu pēc hospitalizācijas rehabilitāciju var saņemt pacienta dzīvesvietā. Mājas aprūpes pakalpojuma saņemšanas gadījumā nav jāmaksā pacienta iemaksa.

Lai nerastos pārpratumi, ir precizēts arī nelielo operāciju saraksts, par kurām iekasē pacienta līdzmaksājumu 30 latu apmērā.

Vēl tikai līdz 1. aprīlim angioplastiju jeb sirds asinsvadu paplašināšanu veiks ar stentiem, kas pildīti ar zālēm. Pēc tam par valsts naudu šādas progresīvās operācijas būs pieejamas tikai noteiktām pacientu grupām, kam ar zālēm pildītu stentu implantācija būs obligāti nepieciešama medicīnisku indikāciju dēļ. Pārējiem valsts apmaksās tikai vecāko metodi – angioplastiju ar metāla stentiem. Citās Eiropas Savienības valstīs gan ļauj sirds ķirurgiem izmantot efektīvākos medicīnas sasniegumus…

Šogad slēgti Sirds veselības kabineti, kur iedzīvotāji reizi gadā bez maksas un ārsta nosūtījuma varēja pārbaudīt sirds veselību: izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, holesterīna un cukura līmeni asinīs, saņemt konsultācijas par sirds un asinsvadu slimību riskiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+