×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. augusts, 2015
Drukāt

Šogad noformēti 47 protokoli velorikšu vadītājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada laikā pasažieru velosipēdu jeb tā dēvēto velorikšu vadītājiem Rīgas Pašvaldības policija (RPP) kopā ir noformējusi 47 administratīvo pārkāpumu protokolus par noteikumu pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja RPP preses pārstāve Inese Krieviņa.

Visbiežāk pārkāptais noteikumu punkts ir pasažieru velosipēda izmantošana bez noteiktā kārtībā Rīgas domes Satiksmes departamentā saņemtas pasažieru velosipēdu kustību maršruta atļaujas un pasažieru velosipēdu izmantošana ārpus noteiktā maršruta. Par to noformēti 17 protokoli.

Vairākkārtīgi konstatēti pārkāpumi pasažieru velosipēdu aprīkojumā, proti, apgaismojums, virzienrādītāji, aptieciņa un to izmantošanā, tādējādi bieži rodas situācijas, ka diennakts tumšajā laikā pasažieru velosipēdu ir grūtāk pamanīt. Par šo normu pārkāpšanu noformēti 10 protokoli. Pieci protokoli noformēti, vadītājiem pārkāpjot normas par pakalpojuma sniedzēja vizītkartes un drošības noteikumu izvietošanu klientiem redzamā vietā trīs valodās – latviešu un divās svešvalodās.

Netiek ievēroti arī noteikumos noteiktie apstāšanās un stāvēšanas nosacījumi, novietojot pasažieru velosipēdus vietās, kur tas traucē citiem pārvietoties. Par to noformēti 10 protokoli.

Šī gada laikā konstatēti arī divi pasažieru velosipēdu vadītāji alkohola reibuma stāvoklī, par ko informēta Valsts policijas Ceļu policija.

Pasažieru velosipēdu vadītāji publiski atskaņo mūziku, nesaņemot autortiesību subjektu atļaujas, par ko šogad pie atbildības saukts viens pasažieru velosipēda vadītājs.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu būtiski mazinājušies gadījumi, kad pasažieru velosipēdos nav norādītas cenas par pakalpojumu, informācija par pasažieru velosipēdu un vadītāju, skaidroja Krieviņa. Policija ir veikusi arī tematiskus reidus sadarbībā ar Valsts darba inspekciju nolūkā kontrolēt darba aizsardzības un tiesisko attiecību normatīvo aktu prasību ievērošanu. Kopumā, veicot noteikumu kontroli, pārkāpumu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājies, pastāstīja Krieviņa.

RPP Tūrisma nodaļa aktīvi veic pasažieru velosipēdu, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai, un to vadītāju kontroli atbilstoši Rīgas domes saistošo noteikumu “Par speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavoto velosipēdu, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai, izmantošanas noteikumi Rīgas pilsētā” un citiem attiecīgiem normatīviem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+