×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. augusts, 2018
Drukāt

Šogad sagaidāma lielākā pensiju indeksācija pēdējo gadu laikā (37)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

2018.gada 1.oktobrī tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro. Pēc indeksācijas vidējais pensijas pieaugums būs 18,27 eiro, bet maksimālais palielinājums – līdz 27,5 eiro, portālu LA.lv informēja Labklājības ministrija (LM).

Kā skaidro LM, tiks indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, ja tas nepārsniedz 382 eiro. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 382 eiro, indeksēs daļu no piešķirtās summas – 382 eiro. Palielinājums būs atkarīgs gan no pensijas un atlīdzības apmēra, gan piemērojamā indeksa. Izņēmums ir politiski represētās personas, personas ar I grupas invaliditāti un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem tiks indeksēts viss pensijas apmērs.

„Esmu gandarīts, ka šogad sagaidāma lielākā pensiju indeksācija pēdējo gadu laikā un vairums senioru saņems jūtamu atbalstu. Tas apliecina, ka Latvijas ekonomika attīstās – jo lielāks algu pieaugums un strādājošo skaits, jo lielāku papildinājumu saviem ienākumiem ik gadu saņem pensionāri. Svarīgi, ka ir novērtēti tie, kam liels apdrošināšanas stāžs,” norāda labklājības ministrs Jānis Reirs.

LM akcentē, ka ar šo gadu, vecuma pensiju indeksācijā tiks piemēroti dažādi indeksi, kas atkarīgi no cilvēka uzkrātā apdrošināšanas stāža. Jo lielāks apdrošināšanas stāžs, jo lielāks indekss tiks piemērots un lielāku vecuma pensijas pieaugumu cilvēks var sagaidīt.

Ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 29 gadiem, tad pensiju indeksācijā bez faktiskā patēriņa cenu indeksa ņems vērā arī 50% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem, ja no 30 līdz 39 gadiem – 60%, ja 40 un vairāk gadu – 70%.

Tā cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 29 gadiem, vecuma pensijas pārskatīšanā piemēros indeksu 1,0590, ja apdrošināšanas stāžs ir no 30 līdz 39 gadiem – piemēros indeksu 1,0655. Savukārt, ja apdrošināšanas stāžs ir 40 un vairāk gadu – piemēros indeksu 1,0720.

Pensijai, kura piešķirta par darbu kaitīgos un smagos vai sevišķi kaitīgos un sevišķi smagos darba apstākļos un apdrošināšanas stāžs būs līdz 39 gadiem, piemēros indeksu 1,0655, bet, ja apdrošināšanas stāžs būs 40 un vairāk gadu – 1,0720.

Indeksēts tiks pensijas apmērs, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas (par apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim) apmēru. Piemēram, ja vecuma pensija ir 300 eiro, bet klāt tai ir piemaksa 15 eiro, tad indeksēs tikai pensiju.

info_seniori_34

Jāņem vērā, ka no indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.

Indeksētas tiks vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas (pārrēķinātas) līdz 2018. gada 30. septembrim.

Pensiju indeksāciju nodrošina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), kuras rīcībā ir visi nepieciešamie dati, un pārrēķins notiek automātiski. Savu pensijas apmēru ikviens var uzzināt portālā www.latvija.lv vai vēršoties jebkurā VSAA nodaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. manuprat mazas pensijas vajadzetu izlidzinat lidz iztikas minimumam 380 eiro,ka tas ir Polija.Tur ta skaitas mazaka pensija.Un tas tikai butu taisnigi.Parejas perioda Latvija daudzas firmas nodoklus nemaksaja,jeb darija to minimali daleji.Cilveki tur nav vainigi.Jo est ta gribas,un komunalie jamaksa,un gimene jauztur.Ta ka tas butu tikai godigi.

 2. Paldies par to pašu, bet iztikt jau tāpat nevarēs

 3. nu ir ziepes! indeksacija nopleesiis kabatas. pensionaari-sargiet kjeshas!

 4. Šitie vēlēs par latviešiem……

 5. Komunisma cēlāju paaudze grib saņemt kapitālistiskas pensijas… .

 6. Izcilās pensijas!
  10./9. vieta: 4,8 tūkstoši eiro
  8. vieta: 5 tūkstoši eiro
  7. vieta: 5,1 tūkstoši eiro
  6. vieta: 5,2 tūkstoši eiro
  5. vieta: 5,5 tūkstoši eiro
  4. vieta: 6,1 tūkstoši eiro
  3. vieta: 6,6 tūkstoši eiro
  2. vieta: 7,6 tūkstoši eiro
  1. vieta: 19, 3 tūkstoši eiro
  Vai izcilniekiem arī?

 7. Pensiju paaugstināšana ir iekļauta grafikā-to arī bija jāuzsver. Pensiju indeksē arī atbilstoši preču cenu pieaugumam.

 8. Ha, 22 eiro vidējais bet jau reklamē lieāko 27 , jus tur maitām nau kana? ak pareizi jūs jau nezin kas ir gods un kas kauna , jūs dabodat (no mūsu) naudas i kompensācijas I prēmijas i algu pielikumus un ne jau 27 eiriki bet tiem kas šito maitas baru ir urturējis , jūs atmetat kā kaulu sunim , ceru ka jūs reiz sodīs ja ne tauta tad Dievs noteikti, kā teikts: tev nebūs darīt pāris ne mazajam ne vecajam,

 9. Vai dieniņ, kā vecīši šo priecas vēsti pārdzīvos? Indeksācija inflācijai ir kā burkāns išaka degungalā …

 10. Diskriminatori, nāk vēlēšanas Atbildēt

  Kā var saprast, ieradies “diskriminators” un slavinās, spodrina savu tēlu un pērk pensionārus, tāpat kā Ušakovs -ar brīvbiļeti pensionāriem – ar vienu rok dod, ar otru piecreiz vairāk atņem. .

  Tā nav indeksācija, bet diskriminācija ar viltu un priekšvēlēšanu triku.

 11. Diskriminators, nāk vēlēšanas Atbildēt

  Kā var saprast, ieradies “diskriminators” un slavinās, spodrina savu tēlu un pērk pensionārus, tāpat kā Ušakovs -ar brīvbiļeti pensionāriem – ar vienu rok dod, ar otru piecreiz vairāk atņem. .

  Tā nav indeksācija, bet diskriminācija ar viltu un priekšvēlēšanu triku.

 12. Kārtejais sviests un pilnīga nabadzīgo pensionāru dirsināšana visaugstākajā pakāpē, pielikšot 18 līdz 27 euro tiem, kam jau tā nav ko ēst, bet tiem, kam 2000 un vairāk arī tikšot pielikts pie šīm astronomiskajām un blēdīgi iegūtajām pensijām Andra Bērziņa valdības laikā..!! cūkcepures tur SAEiMā, atjēdzaties un beidziet dirsināt nabaga letiņus.!!

 13. Nahren tiem penseriem! Tankiem, haubicām…Rail Baltik, 100 gadēm, OIK, NA žuļikiem,..

 14. Piekrītu visiem iepriekšējiem komentāriem!Ar vienu roku dod, bet ar otru atņem. Vai tad 18 eiro ir nauda? Kādas cenas veikalos!Nu , ja pieliek, tad kāpēc tūlīt apliek ar nodokli?Un kāpēc vispār pensija jāapliek ar nodokli? Visur jāmaksā nodokļi! Veikalā, pastā,aptiekā,teātrī, tualetē u.t.t. Uzskatu, ka šis atkal domāts tautas apmānam un tas saistīts ar vēlēšanām…

 15. Tad jau , laikam, par vienotību jābalso, nu kur tur Reirs dzīvojas. Laimīgie pensionāri!

 16. Grāmatā “Šantarāms” austrālietiešu rakstnieks Deivids Roberts ļoti labi ir pateicis, ka “pirms vēlēšanām deputāti sola uzcelt tiltu pat tajā vietā, kur nemaz nav upes…”

 17. Tas pats pensionārs Atbildēt

  Un cik skaista bilde ielikta pie šī raksta ! Ak cik laimīgi ir visi LV pensionāri !

 18. “Jāņem vērā, ka no indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.”
  Še tev – uzreiz pa purnu un ne pirmo reizi ! Varat spodrināt savas spalvas pirms vēlēšanām – tik un tā par jums , vecie vēži, nebalsošu. Jūs visus šos gadus ņirgājāties par mums, pensionāriem, indeksējot jau tā zemās pensijas par 3-4 eiro gadā, lai gan cenu kāpums uz visu, pateicoties jūsu stulbai nodokļu politikai un , vispār, saimniekošanai, ir bijis daudz lielāks. Un IIN visā ES tiek iekasēts , apt. sākot no 700 – 1000 eiro, kā nu kur. Un jūs katru gadu par cik cēlāt savas algas un kompensācijas ? Un cik naudas nav izsaimniekots pa visiem šiem gadiem uz apšaubāmiem un sadārdzinātiem projektiem ? Par “bēdīgi slaveno” OIK vispār vajadzētu uzsākt izmeklēšanu un krimināli sodīt visus, kuri ir bijuši šīs afēras iniciātori un lobētāji ! Ceru, ka tas vēl notiks, ja vēlēšanas būs godīgas ! Zinu kā vēlēšanu komisijas darbojās PSRS laikos, komunistu vadībā ! Un šodien vēl ne viens vien no PSRS KP ir “pie šprices” gan pašvaldībās, gan Saeimā.

 19. Cik ilgi karināsi makaronus pensionāriem? Atbildēt

  1.oktobrī indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, ja tas nepārsniedz 382 eiro.
  Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lLIELĀKAS par 382 eiro, indeksēs daļu no piešķirtās summas – 382 eiro.
  —————————————
  Aizgaldā pirdošie IDIOTI, cik ilgi karināsit makaronus uz ausīm PENSIONĀRIEM, kas dzīvo ZEM NABADZĪBAS sliekšņa, ???
  Pensijas tiks indeksētas arī tiem saeimas VECAJIEM KRAĶIEM – brigmaņiem, barčām, siliņiem – 70% no saeimas!!!, kuriem pensija ir 2 750 – 4 000 + vēl ALGA Saeimā. Tiem būs tas MAKSIMĀLAIS palielinājums, kuri saņem VIRS tiem NABAGU (50 %!!!) 382 eiro – līdz 27,5 eiro, informēja Labklājības ministrija (LM).
  Arī tam, kurš saņem to KOSMISKO pensiju 19 000 eiro arī tam PALIELINĀSIES pensija…

 20. Vai par invalīdiem kopš bērnības arī kādreiz pārdomās?

 21. Kā v ar melot, ka tiks indeksētas pensijas līdz 382 eiro, ja ar likumu pieņemtais neapliekamais minimums ir tikai 250 eiro, pie tam vēl tie graši nekad nebūs 18,7, bet no tiem nelikumīgi tiks ieturēts ienākuma nodoklis, jo ir kāds cits likums, kur ir teikts, ka kompensācijas netiek apliktas ar nodokli. Indeksācija ir kompensācija par inflāciju ( tātad ienākuma zaudējumu, sakarā ar cenu kāpšanu), bet katru gadu no šīs summas nelikumīgi tiek ieturēts ienākuma nodoklis, ja tas nav ienākums, tā ir zaudējuma segšana, vai citiem vārdiem sakot – atlīdzība. Apdrošināšanas gadījuma atlīdzības netiek apliktas ar nodokli, bet inflācijas atlīdzības nevar saprast kāpēc tomēr tiek apliktas un ieturēti 20 % no šīs summas. Vārdu sakot ar vienu roku dod nereālus ciparus, ar otru reāli atņem. Un tā ir mūsu valdība, kas tā rīkojas lai sevi reklamētu priekšvēlēšanu kampaņas laikā. Meļu un krāpnieki.

 22. Pirmsvēlēšanas triks! Neticu jums!

 23. “Latvijā ir samudžinātas vienā katlā nesavienojamas naudas: sociālā apdrošināšana (ko veido strādājošo apdrošināšanas iemaksas),ir salikta kopā ar pavisam citiem izdevumiem,kurus valdībai ir pienākums segt no pamatbudžeta-izdienas pensijas,pabalsti ģimenēm,bērniem,invalīdiem kopš dzimšanas,černobiļiešiem,dzimšanas un apbedīšanas pabalsti utt. Šim samudžinājumam piešķirts nosaukums”sociālais budžets”.Iestāstīt tautai,ka tā esot pareizi,nebija grūti.Jo atmiņā palikusi padomju laika kārtība,kad bija viens kopējais katls,un partija izšķīra strīdiņus,kuram no tā dot,un kuru atstāt bešā.” Skat.Ivars Redisons:Ne tikai par pensijām,jeb kā valdība parādu kārtoja”.Ivars Redisons,Latvijas sociālo reformu biedrības priekšsēdētājs,Delfi.lv,6.aprīlis 2012.

 24. Ko dos indeksácija trúcígám personám….pie pensijas kaut ko pieliks, tikpat daudz atnnems no GMI pabalsta, un, uz rokas, tápat ká ieprieksséjos 10 gadus atstás tikai 53 eiro….gudri izdomáts…uz papíra jau viss smuki…

  • Augusts Kalniņš Atbildēt

   Balsojiet par BORDĀNU…JURAŠU…PAVĻUTU…BONDARU…STRĪĶI un viņu pārstāvātajām partijām un turpmāk nebūs pensionāriem tik mazas pensijas.
   Valsts pārvaldi reorganizēs un optimizēs,visus OIK blēžus izņemot godīgos uzņēmējus ieliks cietumos u.t.t
   Viss Jūsu rokās un mēs dzīvosim labāk ja vien paši to gribēsim

   • nevajag aģitēt ar meliem, nekas nemainīsies.

   • Nav partijas priekšvēlēšanu mītiņš Atbildēt

    Nu nevajag te miglu pūst! Puse no nosauktajiem kanidātiem jau sen pa dažādām partijām klejo ! Un neviens pa šiem gadiem neko vienkāršam vēlētājam nav labu dzīvi sarūpējis. Tikai par savu labumu rūpējies

 25. Cenas sen jau saceltas mākoņos,ka tie 2-3 eiro pirms vēlēšanām kā piliens jūrā,nebūtu pieminējuši.Paši sev par 800 eiro pacēluši,kaut kur minēja tv raidījumā.

 26. Ar vienu roku dosim ar otru ņemsi-tā saucas šī indeksācija.

 27. Ko tad dos tie daži eiro,ja cenas aug stundām….

 28. Cik, pie velna, var ņirgāties par cilvēkiem, piemetot tos pārdesmit santīmus!!! Kaunējušies būtu!

 29. Vai par 1. grupas invalīdiem kopš bērnības ,bez darba stāža arī tiek padomāts?????

 30. *Ja kareivjiem trūkst drosmes- izkariet vairāk karogu!* māca sena ķīniešu gudrība. Ja trūkst naudas cilvēka cienīgai pensijai- publicējiet vairāk smaidošus vecīšus! Visticamāk- ar vecīšu smaidiem un dažiem eiriem pie pensijas reklāmas kampaņa beigsies.

  • Kad valdība sev uzreiz piemet pāris simtus plus visādas piemaksas un kompensācijas, tad vajadzēja rādīt raudošos vecīšus, jo tieši tādēl pat no nožēlojami mazām pensijām novelk nodokļus.

  • Kad paši sev pieliek pāris simtus plus vēl visādas piemaksas un kompensācijas, tad vajadzētu rādīt raudošus vecīšus, jo tieši tā’dēl viņu pensijas ir tik nožēlojamas un pat tad no tām pamanās atvilkt nodokļus. Interesanti, vai indeksācija attieksies arī uz pensionētajiem valstvīriem, kuru mēneša pensija ir lielāka kā mums gadā?

 31. Izdienas pensijas arī indeksēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+