Sports
Ziemas sports

SOK diskvalificē arī Zubkova divnieku un četrinieku ekipāžas stūmēju Vojevodu 16

foto – ITAR/TASS

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirmdien pieņēma lēmumu diskvalificēt Krievijas bobsleja stūmēju Alekseju Vojevodu, kurš kopā ar pilotu Aleksandru Zubkovu 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļas divnieku un četrinieku konkurencē.

Kā zināms, iepriekš diskvalifikāciju saņēma arī pats Zubkovs, pēc kuru rezultātu anulēšanas Oskara Melbārža četrinieks kļūs par Soču olimpisko spēļu čempioniem, kā arī diskvalificēts tika vēl viens krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, līdz ar to latvietis tiks pie bronzas arī divniekos.

Tāpat bez Vojevodas iepriekš tika diskvalificēti arī pārējie divi Zubkova četrinieku ekipāžas stūmēji Aleksejs Ņegodailo un Dmitrijs Truņenkovs.

Par medaļu pārdali gan jālemj Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), kas to vēl nav izdarījusi.

Pašlaik 37 gadus vecais Vojevoda saņēmis diskvalifikāciju arī no olimpiskajām spēlēm, taču viņš jau noslēdzis savu karjeru un no pērnā gada pilda Krievijas domes deputāta pienākumus.

Tikmēr, kā vēsta Krievijas mediji, slēgta ātrslidotāja Denisa Juskova lieta.

SOK diskvalificētajiem sportistiem Phjončhanas olimpiskās spēles, visticamāk, ies secen. Tiesa, nav skaidrības, vai olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties tie sportisti, kuri karjeras laikā tikuši pieķerti dopinga lietošanā. Piemēram, Juskovs karjeras laikā pieķerts aizliegto vielu lietošanā, jo 2008.gadā viņa organismā tika atrastas marihuānas pēdas un toreiz viņš saņēma četru gadu diskvalifikāciju. Juskovs aizpagājušajā nedēļas nogalē laboja pasaules rekordu 1500 metros.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 32 Krievijas sportistus. Pēc jaunu pierādījumu atklāšanas līdz šim sāktas 46 lietas, 35 no tām jau notikusi noklausīšanās un tikai trijos gadījumos sportisti tikuši attaisnoti. Kā ziņo SOK, tā kā vairākās lietās turpinās izmeklēšana, nevar izslēgt, ka sekos jaunas diskvalifikācijas.

Saistītie raksti
LA.lv