Pasaulē
Eiropa

Solsberi pēc saskarsmes ar nezināmu vielu kritiskā stāvoklī hospitalizēti divi cilvēki1

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas policija trešdien paziņoja, ka Solsberi slimnīcā kritiskā stāvoklī pēc saskarsmes ar nezināmu vielu nogādāti divi cilvēki, kuri atrasti bezsamaņā tikai dažu kilometru attālu no vietas, kur tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

Abi pacienti “Solsberi rajona slimnīcā šobrīd saņem medicīnisko palīdzību pēc iespējamas saskarsmes ar nezināmu vielu. Viņi abi ir kritiskā stāvoklī”, paziņoja Viltšīras policija, piebilstot, ka notikušo uzskata par nopietnu incidentu.

Aptuveni 40 gadus vecais vīrietis un sieviete sestdienas vakarā tika atrasti bezsamaņā savās mājās Eimesberi pilsētā, kas atrodas desmit kilometrus uz ziemeļiem no Solsberi.

Sākotnēji tika domāts, ka viņiem abiem kļuvis slikti pēc iespējamas heroīna vai kreka lietošanas. Taču tagad tiek veiktas papildu pārbaudes, lai noskaidrotu vielu, ar kuru viņi saindējušies, teikts Viltšīras policijas paziņojumā.

Kā norāda policija, šobrīd nav nav skaidrs, vai ticis pastrādāts noziegums.

Kā ziņots, 66 gadus vecais Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija 4.martā Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”. Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

LA.lv