×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Somijas prezidents: Eirozonas pamešana nav risinājums

Foto - AFPFoto - AFP

Somijas prezidents Sauli Nīniste izteicies, ka izstāšanās no eirozonas nepalīdzētu atrisināt ekonomikas krīzi, kas smagi skārusi Eiropas vienotās valūtas savienību.

“Eiropas krīzei nav ātra un viegla risinājuma. Vai vismaz es neesmu spējīgs tādu iedomāties,” Helsinkos notiekošā ikgadējā vēstnieku sanāksmē sacīja Nīniste. “Eiropas Savienībai nepieciešams censties ar visu tās spēku, lai atrisinātu pašreizējās problēmas. Izstāšanās no eirozonas nav risinājums.”

Prezidenta komentāri izskan četras dienas pēc Somijas ārlietu ministra Erki Tuomiojas paustajiem izteikumiem, ka valsts gatavojas iespējamam eirozonas sabrukumam. Intervijā britu laikrakstam “Daily Telegraph” Tuomioja sacīja: “Mums nepieciešams atklāti raudzīties uz iespējamu eirozonas sabrukumu. To neviens Somijā neatbalsta, pat ne eiroskeptiski noskaņotā nacionālistiskā partija “Īstie somi”, kur nu vēl valdība. Taču mums jābūt gataviem.” Tuomiojas izteikumi, kas izskanējuši vienlaikus ar jaunām spekulācijām par iespējamu Grieķijas izstāšanos no eirozonas, jau saņēmuši asu kritiku, citiem valsts ministriem uzsverot, ka Somija joprojām atbalsta eirozonu.

Grieķija saskārusies ar grūtībām panākt valsts izdevumu samazinājumus, kas nepieciešami, lai iegūtu starptautiskā aizdevuma nākamo maksājumu, un Atēnas tagad vēlas lūgt Eiropas partnervalstis pagarināt taupības programmas īstenošanas termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+