Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
5. oktobris, 2017
Drukāt

Spānijas Konstitucionālā tiesa liedz Katalonijas parlamentam sanākt uz sēdi (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons.

Spānijas Konstitucionālā tiesa ceturtdien uzdevusi atlikt pirmdien plānoto Katalonijas parlamenta sēdi, kurā paredzēts analizēt neatkarības referenduma rezultātus un, iespējams, pasludināt neatkarību.

Tiesneši “deva rīkojumu apturēt plenārsēdi, kas pirmdien paredzēta Katalonijas parlamentā”, kamēr tiesa izskatīs prasību, kas iesniegta pret to, paziņoja tiesas preses pārstāve.

Tiesa to apstiprināja arī rakstiska paziņojuma veidā.

Tiesa uzsvēra, ka ikviena plenārsēde, kas būs sasaukta, ignorējot tās rīkojumu, tiks atzīta par spēkā neesošu.

Tiesa arī brīdināja, ka Katalonijas parlamenta līderi var saskarties ar kriminālvajāšanu, ja ignorēs tiesas rīkojumu.

Tiesas lēmums izvirzījis jautājumus par Madrides reakciju, ja Katalonijas parlaments tomēr nolems rīkot sēdi.

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons un citi katalāņu līderi paziņojuši, ka nebaidās no nonākšanas cietumā, ja Spānijas varasiestādes nolems viņus aizturēt.

Katalonijas likumdevēji ir izsaukuši Pudždemonu uzrunāt parlamentu par pagājušās svētdienas neatkarības referendumu.

Kāds avots Katalonijas valdībā trešdien apliecināja, ka Spānijas Katalonijas reģions neatkarību varētu pasludināt jau pirmdienas sēdē, kas paredzēta reģiona parlamentā.

Jau ziņots, ka svētdien notikušajā Katalonijas neatkarības referendumā, ko centrālā valdība uzskata par pretlikumīgu, 90% tā dalībnieku nobalsoja par reģiona neatkarību.

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusējā kārtā, Spānijas valsts nonāks bezprecedenta konstitucionālās krīzes situācija, turklāt satricinājuma viļņi izplatīsies pa visu Eiropu. Līdz šim gan neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Katalonijas valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. spānijas tiesa acīmredzot lēmumus pieņem pēc spānijas valdibas, karaļa…. pavēlēm , kas jau pašos pamatos ES nebūtu pieļaujama situācija, pat ja liekas ka tā ir spānijas iekšeja lieta. teikim polijai uzlika sodu par to ka tiesu vara nav pietiekoši neatkarīga, kamer te ir acīmredzams diktāts ko tiesai teikt, ko lemt, bet brisele skatās citā virzienā un izliekas beigta

Draugiem Facebook Twitter Google+