×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Spāņu ritmi, kino mūzika un krievu pērles festivālā «Summertime»

inessagalante_32

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies jau astoto gadu. Šogad Jūrmalā no 10. līdz 17. augustam tas klausītājiem piedāvās koncertus gan Dzintaru koncertzālē, gan Dzintaru Mazajā zālē, gan Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

 

Festivālu 10. augustā atklās garīgās mūzkas koncerts Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies festivāla saimniece, soprāns Inese Galante, ērģelnieks Aivars Kalējs un citi mākslinieki.

Festivāla atklāšanas koncertā Dzintaru koncertzālē (12. VIII) piedalīsies I. Galante un viņas draugi no pasaules opernamiem, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris poļu diriģenta Tadeuša Voicehovska vadībā (Polija).

Krievu mūzikai veltītais koncerts “Krievu kamermūzikas pērles” Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē (13. VIII) būs pirmā reize, kad festivāla tradicionālajā krievu mūzikai veltītajā kamerkoncertā skanēs Šostakoviča vokālie cikli – “No ebreju tautas dzejas”, kas komponēts traģiskajā 1948. gadā, autoram asi reaģējot uz ebreju inteliģences vajāšanu, kā arī 1956. gada cikls “Spāņu dziesmas” un svīta ar “Mikelandželo dzeju”, kas vēsta par dzīves norietu un tās jēgu, par nāvi un nemirstību. Koncertā piedalīsies I. Galante, mecosoprāns Irina Dolženko, tenors Vsevolods Grivnovs, bass Anatolijs Safiuļins, kā arī Hermaņa Brauna fonda ģenerāldirektore un festivāla direktore, producente Inna Davidova, kura šajā koncertā sēdīsies pie klavierēm.

Džeza mūzikas koncertā šovasar klausītājus priecēs divu “Grammy” balvu laureāts – izcilais saksofonists Ērnijs Votss, kurš Latvijā uzstāsies kopā ar savu kvartetu. Savukārt karstasinīgas mūzikas ritmu baudītājus iepriecinās koncerts “Spāņu fantāzija”, kurā skanēs Spānijas un Latīņamerikas komponistu klasiskā mūzika, kā arī flamenko mūzika, bet programmu, kurā ietvertas dejas un kastaņešu spēle, izpildīs Belēna Kabanesa no Spānijas un ģitārists Andreass Marija Germeks no Austrijas.

Festivālā atgriezīsies kamerorķestris “I Virtuosi Italiani” no Itālijas (14. VIII). Rīdziniekiem ir bijusi iespēja pārliecināties, ka visā Eiropā atzinību guvušā orķestra spēles pilnībai un skaņas burvībai nav iespējams pretoties – orķestris Rīgā uzstājās 2009. gadā. Itālijas virtuozi koncertā atskaņos visiem pazīstamo zelta klasiku un slavenu 20. gadsimta komponistu radīto kino mūziku.
 Senā un mūsdienu kamermūzika, kā arī pasaules pirmatskaņojumi festivālā būs baudāmi kamermūzikas va
kara koncertā (15. VIII), kurā piedalīsies soprāns Inga Kalna, vijolnieks Dāvids Liskers (ASV), pianiste Valentīna Gotlība (ASV), pianists Andrejs Osokins un klavieru kvartets “RIX”, bet īpaši interesants solās būt koncerts “Čaplins un mūzika”. Skatītājiem tiks demonstrēta mēmā filma “Lielpilsētas ugunis”, savukārt LNSO izpildījumā un diriģenta Timotija Broka vadībā skanēs Čārlza Spensera Čaplina filmu mūzika.

Balkānu mūzikas daudzveidību Dzintaru koncertzālē varēs baudīt slaveno rumāņu čigānu orķestra “Fanfare Ciocarlia” sniegumā (16. VIII). Visi orķestra dalībnieki dzimuši mazā ciematiņā, kur dzīvo tikai 400 cilvēku. Viņi visi ir radinieki vecumā no 22 līdz 70 gadiem, un neviens no orķestra dalībniekiem nepazīst notis. “Fanfare Ciocarlia” ir ieskaņojis mūziku vairākām režisora Emira Kusturicas filmām.

“Summertime” noslēguma koncertā (17. VIII) līdzās festivāla saimniecei I. Galantei piedalīsies soprāns Dženisa Diksone no ASV, trompetists Gabors Boldockis no Ungārijas, vokālā grupa “The London Quartet” no Lielbritānijas, kā arī LNSO un citi festivāla viesi, kas uzstāsies diriģenta Aleksandra Viļumaņa vadībā.

Uzziņa

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās,

www.bilesuserviss.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+