×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. jūnijs, 2018
Drukāt

Specdienesti neatklāj, vai pret finanšu ministri sākta organizēta kampaņa (10)

Foto LETA Foto LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola.

Valsts drošības iestādes – Satversmes aizsardzības birojs (SAB) un Drošības policija (DP) skaidri neapstiprina, vai pret finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) ir sākta organizēta kampaņa, kā to apgalvojis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

SAB aģentūrai LETA atgādināja, ka birojam ir noteikts pienākums iegūt, apkopot, uzkrāt, uzglabāt, analizēt un izmantot ar valsts drošību, aizsardzību un ekonomisko suverenitāti saistīto informāciju. SAB seko līdzi dažāda rakstura informācijai un atbilstoši savai kompetencei to vērtē.

SAB savu vērtējumu un izdarītos secinājumus sniedz valsts augstākajām amatpersonām. Ņemot vērā dienesta specifiku, šāda rakstura informācija netiek komentēta.

Līdzīgu atbildi nesniedza arī DP, kas, pildot Valsts drošības iestāžu likumā noteiktos uzdevumus un atbilstoši savai kompetencei pastāvīgi vērtē procesus un notikumus, kas var ietekmēt nacionālo drošību, un nepieciešamības gadījumā veic apstākļu tālāku pārbaudi. Par rezultātiem DP informē atbildīgās institūcijas un amatpersonas.

DP kā valsts drošības iestādes veiktās darbības ir aizsargājama informācija, līdz ar to dienests nevarot sniegt plašāku komentāru.

Kučinskis šonedēļ intervijā LNT sacīja, ka pēdējā laikā pret finanšu ministri ir sākta organizēta kampaņa.

Politiķis aicināja publiski izskanējušos pārmetumus finanšu ministrei neuztvert pārāk nopietni, atzīmējot, ka līdzīgi nepamatoti “sitieni” esot bijuši vērsti arī pret citiem ministriem.

Kučinskis pieļāva, ka “visai droši” izvērstajai kampaņai esot pievērsta drošības dienestu uzmanība.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. EJ ,UN DZEMDE BERNUS,POLITIKA TU ESI LIEKA,TEVI NEVIENS ZAGLIS NENEM PA PILNU.

 2. Rasnaču tramdīt drīkst, šito nedrīkst?

 3. Kad tiks nodoti tiesa “zalo” cekistu darboni ,ar Puzes bunkura barvedi prieksgala ? Pec ES likumiem ari finansiala darbiba, ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu,ir Valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 4. Varbut ka vel pastav iespeja “atklat” un nodot tiesa sis personas, gimenes biznesina, uzturesanas atlauju tirgosanu kremla cekistu “investoriem” un Latvijas Valsts strategiski nozimiga objekta,Latvijas Dzelzcels,iztirgosanu Rundales pils balle,kremla “investoriem”.

 5. Izmest tā ministri kas grauj Latvijas tēlu Atbildēt

  Afēriste bīda izdevīgus kampējus koļegovnas un skujiņus. Latvijas bankas vadību nomelnoja. Par neslavas celšanu un korumpētību valatī mafija klusē

 6. Un kapēc gan lai nebūtu? Atbildēt

  Demokrātiskā valstī. Tādas lietas piełaujamas. Varbút ZZS negrib demokråtisku valsti bet tādu kur vińi vieni paši var rīkoties bez publikas pārbaudes? I

 7. Danai Ozolai vajadzētu daudz kritiskāk izturēties pret savas ministrijas ierēdņu baru, kurš ir gadiem ilgi slīpējies, lai žmiegtu trūcīgāko iedzīvotāju daļu, – jo tas ir bijis vieglāk nekā uzlikt un iekasēt progresīvo ienākumnodokli no bagāto daļas. Mēģinājumi šai ziņā ko uzlabot beidzas ar to, ka beigu beigās ierēdņi likumus “izmenedžē” tā, ka cerētie uz-labojumi pārvēršas par uz-sliktojumiem, piem., nodokļu atlaides par ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām. Rezultātā aug sabiedrības neapmierinātība kā labvēlīga augsne populiskām sīkpartijām, kuras vēlēšanās nosmels balsis centristiem un pavērs ceļu pro-maskaviskiem spēkiem. Danai un citiem jāpatur prātā, ka tieši ministriju ierēdņi (vairākums!) ir ieinteresēti ministru maiņā – kamēr jaunais iepazīst “drēbi”, tikmēr ierēdņi vismaz gadu var slaistīties nestrādājot (zinu no pieredzes!).

 8. Sapieris kļūdās tikai vienu reizi, bet finanšu ministre jau divas un abas izraugoties VID direktoru – vienu reizi varētu saprast, bet divas jau nozīmē, ka tā ir sistēma un tur ( VID ) vajag ”vajadzīgo” cilvēku un pa katru cenu – tikai tie žurnālisti …traucē kādu darījumu…

 9. Nopietns skats no malas Atbildēt

  Godīgi sakot, bija liels šoks, kā LABA šahiste var būt tik …VĀJA finanšu ministre!!!
  Lai gan JĀSPĒJ (kā šahā!!!) izdomāt vismaz 3 gājienus uz priekšu…
  Ar savu vājumu IEKRITA pat tik elementārā jautājumā – tiekoties ACI PRET ACI kabineta klusumā ar potenciālo VID priekšnieku … Žurnālisti, izrādās, bija gudrāki…

  • “Šahiste” neredz uz priekšu nevinnu gājienu, ko pierāda viņas izteiktā “gudrā” doma par ārzemēs nopenītās pensijas aplikšanu ar papildus nodokli. Tā vietā lai šis pensionārs atgrieztos Latvijā un tērētu nopelnīto pensiju Latvijā, pat pēdējo maksājumu par krēmēšanu atstās mītnes zemes krematorijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+