Dabā
Laika ziņas

Spēkā dzeltenais brīdinājums par stipru lietu 16

Foto-LETA/AFP

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra izplatījusi dzelteno brīdinājumu par stipru lietu Latvijas ziemeļu daļā.

Sinoptiķi brīdina, ka otrdien daudzviet Latvijā ilgstoši līs – ziemeļu daļā nokrišņu daudzums sasniegs 15-20 mm. Pārmitrās augsnes un jau iepriekšējo lietavu dēļ, aizvadītajās dienās Latvijas upēs strauji paaugstinājās ūdens līmenis un joprojām saglabājas augsts.

Kurzemes rietumu piekrastes upēs – Bārtā, Durbē, Užavā, Irbē un Rojā daudzviet applūdušas palienes. Augsts ūdens līmenis ir arī Latvijas centrālās daļas upēs – Lielajā Juglā, Bērzē un Misā.

Arī šodien Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs ūdens līmenis turpinās paaugstināties un gaidāma plašāka palieņu applūšana.

Dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka laikapstākļi ir pasliktināti. Prognozētā laika apstākļu parādība nav bīstama, taču, ja jūs plāno aktivitātes, kuras var ietekmēt meteoroloģiskie apstākļi, jābūt uzmanīgiem. Jāseko līdzi gaidāmajām laika apstākļu izmaiņām, lai nepakļautu sevi riskam. Pastāv arī oranžais un sarkanais brīdinājums – par daudz bīstamākiem laikapstākļiem.

LA.lv