×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Spīlbergs uzņems Roalda Dāla grāmatas “LDM” ekranizāciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no visu laiku veiksmīgākajiem kino filmu veidotājiem, amerikāņu režisors, producents un scenārists Stīvens Spīlbergs, paziņojis, ka uzņems grāmatas “LDM” (“The BFG”) ekranizāciju. Tā būs filma visai ģimenei, kas balstīta uz Roalda Dāla darba motīviem. Roalds Dāls tiek ierindots starp izcilākajiem divdesmitā gadsimta britu rakstniekiem, kura sarakstīto grāmatu vidū ir tādi klasiski darbi kā “Matilde”, “Čārlijs un šokolādes fabrika”, “Džordža brīnumzāles”, “Fantastiskais Lapsas kungs”, jau minētais “LDM” un citi stāsti bērniem un pieaugušajiem. Vairāki Roalda Dāla darbi jau tikuši ekranizēti. Grāmata “LDM” (atšifrējums: Lielais Draudzīgais Milzis) pirmo reizi publicēta 1982. gadā, un tā izdota arī latviešu valodā. Tas ir stāsts par meiteni Sofiju un viņas draugu LDM ar kuru kopā viņai nākas atbrīvot pasauli no ļaunajiem milžiem.

Stīvens Spīlbergs režisora amatā uzņēmis 50 kinolentes, bet kā producents piedalījies 140 filmu tapšanā. Viņa kontā ir gan godalgotas lentes (“Šindlera saraksts”, “Linkolns”, “Glābjot ierindnieku Raienu”), gan tādi kases grāvēji kā “Žokļi”, “Mākslīgais intelekts”, “Juras laikmeta parks”, “Pasauļu karš”, “Indiana Džounss” franšīze un citas nu jau par klasiku kļuvušas filmas. Roalda Dāla grāmatas ekranizācija tiks uzņemta studijas “DreamWorks” paspārnē, kas šī stāsta lielā ekrāna tiesības nopirka 2010. gadā. Jaunās filmas scenāriju sarakstījusi Melisa Matisone, ar kuru Spīlbergs sadarbojās filmas “Citplanētietis” veidošanā. Plānots, ka “LDM” filmēšanas darbi sāksies 2015. gada pirmajā ceturksnī, bet kinoteātros filma iznāks 2016. gada vasaras sākumā.

Stīvens Spīlbergs: “Grāmata “LDM” bērnus un pieaugušos turpina apburt jau vairāk nekā trīsdesmit gadus. Mēs, filmas veidotāji, esam pagodināti, ka Roalda Dāla ģimenes fonds ir devis savu piekrišanu stāsta ekranizācijai, un esam saviļņoti, ka varēsim šo iemīļoto literatūras klasiku nodot kinoskatītājiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+