Sports
Citi sporta veidi

Sporta organizācijas pagaidām nevērsīsies ST par biedrošanās brīvības pārkāpšanu 0

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Foto – LETA

Sporta organizācijas pagaidām nevērsīsies Satversmes tiesā (ST) par biedrošanās brīvības pārkāpšanu saistībā ar amatpersonas statusa piemērošanu Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes locekļiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, patlaban sporta organizācijas vairāk orientējas uz sadarbību ar Saeimas deputātiem, lai izstrādātu un pieņemtu attiecīgus grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

Sporta organizācijas patlaban gatavo savu priekšlikumu, lai sakārtotu likuma normas, kas patlaban ir pārāk neskaidras un dažādi interpretējamas. “Mēs gribam novest līdz tādai stadijai, lai izpratne būtu visur vienāda. Lai nebūtu dažādas interpretācijas par vienu un to pašu normu,” sacīja Vrubļevskis.

Viņmš pauda, ka vismaz “pakustināt šo problēmu” ir iecerēts vēl šogad. “Atrisināt nebūs iespējams tik ātri, bet pakustināt, lai tas sāk savu gaitu,” norādīja LOK vadītājs.

Kā ziņots, sporta organizācijas bija apsvērušas iespēju vērsties ST saistībā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normas, kuras dēļ LSFP valde atzīta par valsts amatpersonām, interpretācijas neatbilstību Satversmes 102.pantam, kas paredz, ka ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijās.

Vrubļevskis toreiz sacīja, ka, iespējams, pati norma kā tāda ir laba, taču tās interpretācija ir neatbilstoša. Satversmes tiesai būtu jādod saistošs norādījums likumdevējam par to, kas būtu precizējams, lai nebūtu iespējams atšķirīgi traktēt un interpretēt vienu normu, to pielāgojot dažādiem gadījumiem.

Jau ziņots, ka jūlija vidū Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdi valsts amatpersonas statusa piemērošanas dēļ pameta četri cilvēki, tostarp abi padomes viceprezidenti – Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis.

Pasākumā paredzētas viesu uzrunas, LSFP prezidenta Einara Fogeļa ziņojums un noslēgumā padomes valdes locekļu vēlēšanas.

Saistītie raksti

Ņemot vērā situāciju ar amatpersonas statusa piemērošanu padomes valdes locekļiem, šoreiz vēlēšanu nolikumā ticis atrunāts, ka par LSFP valdes locekļiem ievēl tos kandidātus, kuriem var piemērot valsts amatpersonas statusu, jo LSFP valdes locekļi veic valsts amatpersonas pienākumus.

LSFP kopsapulce padomes valdi ievēl uz četriem gadiem. Šī gada 14.martā kopsapulce ievēlēja LSFP valdi 11 locekļu sastāvā, taču pieci valdes locekļi LSFP valdes locekļu amatus atstāja pirms termiņa. Septembtī notikušajās vēlēšanās jaunie valdes locekļi ievēlēti ar pilnvaru termiņu līdz 2021.gada 14.martam.

LA.lv