×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

“Spotify” ir 15 miljoni maksas lietotāju

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Zviedrijas mūzikas straumēšanas pakalpojums “Spotify” sasniedzis 15 miljonus maksas lietotāju.

Pirmdienas vakarā “Spotify” paziņoja, ka kopš novembra maksas abonementu iegādājušies 2,5 miljoni lietotāju.

“Spotify”, kas 2011. gadā ienāca ASV tirgū, kļuvis par nozīmīgu spēlētāju mūzikas industrijā, kaut arī vairākkārtīgi ticis kritizēts par nelielo samaksu mūzikas autoriem.

Kompānija ļauj bez maksas piekļūt tā vērienīgajam mūzikas katalogam. Taču, iegādājoties maksas mēneša abonementu par astoņiem līdz 11 eiro, dziesmas tiek atskaņotas bez reklāmas pauzēm.

Viedtālruņu lietotājiem jāiegādājas abonements, lai varētu izvēlēties atskaņojamās dziesmas.

2014. gada beigās “Spoify” bija 60 miljoni aktīvo lietotāju, no kuriem ceturtā daļa izmantoja maksas pakalpojumu, paziņojusi kompānija.

“Spotify” iepriekš sacījis, ka patur 30% ienākumu, bet pārējo sadala starp mūziķiem un autortiesību turētājiem.

Kā jau ziņots, amerikāņu popzvaigzne Teilora Svifta izņēma savu mūziku no “Spotify” neilgi pēc albuma “1989” izdošanas. “Es negribu ziedot savu dzīves darbu eksperimentam, kas, manuprāt, nesniedz godīgu atalgojumu dziesmu sacerētājiem, producentiem, izpildītājiem un radītājiem,” sacīja 24 gadus vecā dziedātāja. “Es neatbalstu uzskatu, ka mūzikai nav vērtības un tai vajadzētu būt pieejamai bez maksas.”

Pakalpojumā “Spotify” nav pieejama arī grupu “The Beatles”, AC/DC un “The Black Keys” mūzika. Britu mūziķis Pols Makartnijs izteicis bažas, ka jaunie mūziķi nebūšot spējīgi nopelnīt, izplatot savas dziesmas straumēšanas pakalpojumos.

Turpretī “Spotify” vadītājs Dāniels Eks norādījis, ka “Spotify” esot izmaksājis divus miljardus ASV dolāru (1,6 miljardus eiro) ierakstu studijām un mūzikas izdevējiem. “Teilorai Sviftai ir pilnīga taisnība. Mūzika ir māksla, mākslai ir vērtība, un māksliniekiem vajadzētu saņemt atalgojumu,” Eks raksta blogā. “No pirātisma māksliniekiem neatlec ne penija. Ja jūs paskatītos vietnes “Pirate Bay” šīs nedēļas visvairāk lejupielādētāko failu sarakstu, jūs redzētu “1989” pirmajā vietā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+