×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. novembris, 2014
Drukāt

Sprīdīši “ar pievienoto vērtību”. Trīs stāsti par latviešu atgriešanos dzimtenē (7)

1. Ikviens atbraukušais - ieguvums Latvijai

1no6
Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Stāstu par Sprīdīti, kurš dodas pasaulē laimi meklēt un atgriežas mājās jaunā kvalitātē, Anna Brigadere iemūžināja lugā aptuveni pirms simts gadiem, bet tikpat aktuāls tas ir arī šobrīd. 
Diemžēl no Latvijas aizbraukušo joprojām ir vairāk nekā atbraukušo. Tomēr ikviens, kas atrod ceļu mājup, ir ieguvums Latvijai. Kā viņus atgūt un noturēt dzimtenē?

Pērn Ekonomikas ministrija izstrādāja Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu trim gadiem. Šajā plānā ir minēti konkrēti rīcības virzieni un pasākumi, kuru īstenošanai šogad tika atvēlēts 1,1 miljons eiro, bet katru nākamo gadu naudas būs vēl nedaudz vairāk.

 1. Ikviens atbraukušais - ieguvums Latvijai
 2. Vai Reemigrācijas plāns sevi attaisno?
 3. Pavārs ar Dublinas skolu
 4. Māksliniece ar Stokholmas pieredzi
 5. Ārste, stažējusies Anglijā
 6. Kas veicina atgriešanos?

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nelīdzēs nekādi reemigrācijas plāni.Latvijas inteliģence dara visu lai jauniešiem latvijā nebūtu iespējams atrast darbu.Tiko kāds vēlēsies nodibināt savu uzņēmumu viņam nāksies saskarties ar apkārtējo iedzīvotāju pretestību, prese, televizija, pensionāri,ja nebūsi krievs,tad arī Saskaņieši, klups virsū, vai tava ražotne nepiesārņo vidi,nerada troksni,smakas.Pagaidām mums vajadzīgi tikai suņi, kaķi un piedrazota daba.

 2. Paldies jums, mīļie, ka atgriezāties mājās! Mīlēsim savu Latviju tāpat kā savu bērnu un mammu – nesavtīgi. Lai Dievs mums visiem palīdz būt stipriem!

 3. Gribēju vēl piebilst par aizbraucēju atgriešanai paredzētajiem 1,1 milj. gadā. Paldies, bet aizbraukušajiem ir visas iespējas pašam nopelnīt un nopirkt to lidmašīnas bileti,ja jau sadomājis braukt atpakal. Labāk būtu šo naudiņu izmantojuši, lai noturētu Latvijā tos, kas vēl nav prom? Vairāk jēgas būtu, es tā domāju.

 4. Punkts Nr.6 – kas veicina atgriešanos. Atbildu – cilvēku muļķība un īsā atmiņa. Redzat, ar laiku viss negatīvais, kas piedzīvots dzimtenē un veicinājis aizbraukšanu, piemirstas. Pat vairāk – pagātne apaug ar leģendām. Aizbraukušais pats sev sāk iestāstīt, ka tik slikti jau nemaz nebija. It īpaši, ja ārzemēs nav iegūts LABS darbs, draugi, nav valodas zināšanu. Un aizbraukušais pats sev iedveš nepamatotas cerības par Latvijā atrodamu labāku darbu, tuvajiem radiem un neesošajiem draugiem. Atgriežoties un sastopoties ar dzīves realitāti cilvēks nodzīvo, apēd iekrāto naudiņu, saprot, ka radiem un draugiem, ja tādi ir, ir pašiem savas intereses un darīšanas un neviens viņu stutēt netaisās, un…iežmiedzis asti kājstarpī, velkas atpakaļ uz noniecinātajām ārzemēm. No visiem man zināmajiem, kuri ir pūlējušies atgriezties Latvijā, 2/3 ir atpakaļ jau pirmajā gadā.
  Un tie, kas ir atraduši tiešām labu darbu, par atgriešanos pat nedomā. Atgriežas pa lielam lūzeri.

  • Nenāk ne prātā atgriezties! Atbildēt

   +100

  • Nu nezinu gan, te ir stāsts arī par ārsti. Ārsti UK saņem ļoti labas algas, bet viņa izlēma atgriezties. Nu kā var tādu cilvēku saukt par lūzeri? Viņai taču viss it kā ārzemēs bija….

   • Ir vēl tāda lieta kā prāta aptumsums. Tā gadoties. Bet šajā gadījumā laikam gan ir kas cits, par ko rakstā ir noklusēts. Varbūt kādas nepatikšanas, no kurām bija vai bēgšus jābēg. Varbūt Latvijā vīrietis uzradās. Kas to lai zin. Bet ne jau nu kultūras trūkums Londonā. Tas pat smieklīgi izklausās no ārstes puses – kultūras trūkums vienā no pasaules kultūras centriem. Vai iespēja pastaigāt ar bērnu pie jūras…Anglijā ko, jūras nav?

Draugiem Facebook Twitter Google+