Sports
Basketbols

Štālbergs: Apvienojot Latvijas un Lietuvas izlases, tās uzvarētu visu pasauli 16

foto: LKL

Artūrs Štālberga trenētā Paņevēžas “Lietkabelis” pašlaik ir viena no karstākajām Lietuvas komandām. Šovakar ULEB Eiropas kausa izcīņas spēlē tā ar 86:79 apspēlēja Podgoricas “Budučnost” no Melnkalnes, izcīnot trešo uzvaru piecās spēlēs un saglabājot labas izredzes iekļūt izslēgšanas spēles. Lietuvas čempionātā “Lietkabellis” ar bilanci 8-1 dala pirmo vietu ar Kauņas “Žalgiri”.

Pēc tāda sezonas sākuma komandas galvenais treneris Artūrs Štālbergs nokļuvis kaimiņu mediju uzmanības centrā. Šonedēļ plašāku sarunu ar latviešu treneri publicējis Lietuvas “Delfi” paspārnē esošais basketbola portāls krepsinis.lt
Lietuvas mediji īpaši novērtē faktu, ka Štālbergs šovasar atteica darbu Latvijas izlasē, lai pilnvērtīgi sagatavotu savu komandu jaunajai sezonai. Cik vērts bija šis darbs, rāda pašreizējie ieraksti turnīra tabulā.

Štālbergs sarunā atzīst Aināra Bagatska lielo ietekmi viņa kā trenera izaugsmē kopīgajā darbā Latvijas izlasē un Ņižņijnovgoroda, tāpat atklāj, ka savā basketbola redzējumā ir daudz kopīgas lietas ar “Žalgira” galveno treneri Šarūnu Jasikeviču.
– Lietuvas basketbols pēdējā laikā bijis līderis Baltijas reģionā. Vai šī situācija tuvakajā laikā mainīsies, ņemot vērā Latvijas izlases spožo progresu?Vai pēc Eiropas čempionāta Lietuva jau nav zaudējusi savas līderpozīcijas?, Štālbergam vaicā krepsinis.lt

– Lietuvā bija un ir augsta līmeņa basketbola spēlētāji, kuri pārstāv NBA un Eirolīgas kubus. Latvijā šī situācija sāka mainīties 3-4 gadus atpakaļ, kad mums arī parādījās augstākās līmeņa spēlētāji. Nedomāju, ka pašlaik Latvijas izlase ir kādā ziņā pārāka vai spēcīgāka par Lietuvu. Mēs kļūstam par spēcīgu komandu, kāda Lietuva bijusi daudzu gadu garumā. Pirms dažiem gadiem, tiekoties Latvijas un Lietuvas izlasēm, ar 80-90 procentu pārliecību varēja prognozēt lietuviešu uzvaru. Tagad abas komandas ir gatavas uzvarēt viena otru. Esmu priecīgs, ka Latvijas izlase spērusi tik lielu soli uz priekšu. Eiropas čempionāta laikā, runājot ar kolēģiem un jokojot, nonācām pie atziņas, ka saliekot kopā Latvijas un Lietuvas izlases, apvienotā komanda varētu uzvarēt visu pasauli.”

Saistītie raksti

Šovakar ULEB kausa izcīņas spēlē “Lietkabelis” mačā pret Melnkalnes klubu basketbola vizītkarti “Budučnost” ieguva vērā ņemamu pārsvaru (21:2, 30:6 8. minūtē), taču pēdējo ceturtdaļu sāka jau iedzinēju statusā. Žanis Peiners panāca izlīdzinājumu (63:63) un ar tālmetienu deva iespēju atgūt drošāku vadību (72:66), bet visā spēlē ar 19 punktiem kļuva par Paņevēžas komandas otro rezultatīvāko spēlētāju.
“Lietkabelis” ar trīs uzvarām turnīra tabulā panākuši “Budučnost”, atpaliekot tikai no grupas līderiem un favorītiem Minhenes “Bayern”.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS
ULEB EIROPAS KAUSS.
“Lietkabelis” (treneris Artūrs Štālbergs) – “Budučnost” 86:79, Žanis Peiners (34 min) 19+5AB+2RP.
FIBA ČEMPIONU LĪGA. “Capo d’Orlando” – “Neptunas” 60:90, Artūrs Strautiņš (12 min) bez punktiem (0/4), 4AB.
BALTIJAS LĪGA. “Avis Rapla” – “Cmoki” 65:63, Māris Ziediņš (24 min) 7+11AB.

LA.lv