×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

“Standard & Poor’s” paaugstina Latvijas kredītreitingu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard & Poor’s Ratings Services” piektdien palielināja Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā, sacīts aģentūras paziņojumā.

Latvijas ilgtermiņa reitings saistībām vietējā un ārvalstu valūtā palielināts no BBB- līdz BBB, bet īstermiņa – no A-3 līdz A-2. Nākotnes vērtējums noteikts pozitīvs.

Savukārt novērtējums naudas brīvajai plūsmai un konvertācijai ir paaugstināts no A- līdz A.

“Šis ir nozīmīgs Latvijas tautsaimniecības attīstības novērtējums un būtisks signāls ārvalstu investoriem. Esmu gandarīts par šo lēmumu, jo patlaban vairumam Eiropas Savienības valstu kredītreitings – gluži pretēji – tiek samazināts. Latvija spēj apliecināt konsekventas politikas īstenošanu, sakārtojot savas publiskās finanses, samazinot pārmērīgo budžeta deficītu, kā arī nodrošinot stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu. Jau vairākus gadus Latvijas makroekonomiskie un fiskālie rādītāji konstanti ir labāki, nekā tiek prognozēts,” sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš arī atzina, ka patlaban ir ļoti svarīgi neatkāpties no izvirzītā mērķa, lai, kopīgi strādājot, piesaistītu papildu investīcijas Latvijas tautsaimniecībai, radītu jaunas darbavietas un tādējādi vairotu iedzīvotāju labklājību.

Ministrs piebilda, ka “Standard & Poor’s” Latvijas kredītreitingu nākotnē varētu paaugstināt vēl, ja Latvijas finanšu un inflācijas rādītāji saglabāsies atbilstoši Māstrihtas kritērijiem un Latvija 2014.gadā 1.janvārī tiks uzņemta eiro zonā.

Finanšu ministrijā norādīja, ka “Standard & Poor’s” savu lēmumu pamato ar Latvijas politiskās vides uzlabošanos, kā arī valdības noteikto fiskālo disciplīnu, samazinot pārmērīgo valsts budžeta deficītu no 8,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2010.gadā līdz 1,6% no IKP 2012. gadā.

Reitingu aģentūras paziņojumā minēts, ka Latvijas ekonomiku tā redz kā vienu no elastīgākajām un noturīgākajām visā Eiropas Savienībā. “Standard & Poor’s” ir pieņēmis lēmumu paaugstināt kredītreitingu, pamatojot to ar Latvijas ekonomikas straujo atveseļošanos pēc sociālekonomiskās krīzes.

Aģentūra prognozē, ka Latvijas vispārējās valdības parāds nākotnē samazināsies, strauji uzlabosies valsts fiskālie rādītāji, kā arī valsts tautsaimniecības izaugsme aizvien mazāk būs atkarīga no ārējā parāda finansēšanas. “Standard & Poor’s” sagaida, ka vidējā termiņā turpinās uzlaboties pozitīvās izmaiņas Latvijas privātajā sektorā, kā arī labākus rezultātus uzrādīs inflācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+