×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

“Standard&Poor’s” paaugstina Rīgas kredītreitingu par divām pakāpēm

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard&Poor’s” Rīgas pilsētas novērtējumu ilgtermiņā izpildāmajām saistībām vietējā un ārvalstu pārvaldē paaugstinājusi par divām pakāpēm, šodien Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Rīgas kredītreitings no BB+/B palielināts uz BBB/A-2, saglabājot pozitīvu šo reitinga prognozi nākotnē.

Tādējādi šobrīd Rīgas pilsētai piešķirtais kredītreitings ir vienāds ar valsts kredītreitingu.

“Standard&Poor’s” vērtējumā kā pozitīvi Rīgas pilsētas finanšu stabilitātes faktori minētas pašvaldības veiktās strukturālās reformas krīzes ietekmes pārvarēšanā un šo reformu noturība pēckrīzes periodā.

Novērtēts arī pašvaldības uzturētais augstais finanšu likvidātes līmenis budžeta un saistību maksājumu nodrošināšanai.

Savukārt kā pašvaldības budžeta attīstību ierobežojošs faktors minēta Rīgas un arī pārējo Latvijas pašvaldību zemā autonomija nodokļu un pārējo ieņēmumu jomā. Rīgas dome informē, ka pēc aģentūras aplēsēm, pašvaldības kontrolē ir mazāk nekā 10% no tās ieņēmumu bāzes. Tādēļ pašvaldību finanšu stabilitāte Latvijā ir lielā mērā atkarīga no valsts īstenotās nodokļu politikas.

Prognozējot Rīgas budžeta attīstības scenārijus tuvākajos gados, reitinga aģentūra savā bāzes scenārijā paredz, ka, pretēji situācijai 2013.gadā, turpmākajos gados valsts kompensēs pašvaldībām potenciālos zaudējumus no pašvaldību galvenā ieņēmumu avota – iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanās.

Kredītreitinga aģentūra “Standard&Poor’s” Rīgu vērtē kopš 1997.gada. Jaunākais kredītreitings ir augstākais Rīgas pilsētas novērtējums kopš 2001.gada, kad tika saņemts līdzīgs reitinga novērtējums.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.2
Alūksne +25.6
Daugavpils +25.1
Saldus +26
Liepāja +25.8
Jelgava +25.6
Ventspils +13.1
Limbaži +24
Madona +25.5
Rēzekne +25
Draugiem Facebook Twitter Google+