Sports
Futbols

Starkovs un latviešu valoda. Solījuma spēks 16

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs preses konferencē informē par kandidātu sarakstu un notikušajām pārmaiņām oficiālo personu štābā pirms valstsvienības spēlēm Rīgā pret Portugāli un Igauniju.

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs aprīlī, trešo reizi tiekot iecelts atbildīgajā amatā, solīja nākamajā tikšanās reizē runāt latviski – raitāk nekā līdz šim.

Ceturtdien viņš preses konferencē paziņoja kandidātu sarakstu 9. jūnija mačam Pasaules kausa kvalifikācijā pret Portugāli un trīs dienas vēlāk gaidāmajai pārbaudes spēlei pret Igauniju. Treneris sākuma daļā runāja latviski un jāteic – progress ir, viņš varēja izteikties tekošāk nekā iepriekš un lapiņā, šķiet, bija atzīmētas tikai galvenās vadlīnijas. Protams, uz lielāko daļu jautājumiem Starkovs atbildēja krieviski, tomēr jāatzīst, ka šajā preses konferencē no viņa latviešu valodu dzirdējām vairāk kā visā iepriekšējā karjerā kopā.

Līdz priekšteča Mariana Pahara, kurš pakāpeniski apguva prasmi sarunāties itin tekoši, līmenim Starkovam vēl tālu un tagad galvenais ir neapstāties, bet gan turpināt mācīties. 2007. gadā, otro reizi stājoties valstsvienības vadītāja amatā, viņš sākumā arī mēģināja runāt latviski un likās – tūlīt, tūlīt būs arvien labāk. Taču vēlme runāt valsts valodā pazuda tikpat ātri kā konfektes no trauka bērnu istabā. Jācer, ka šoreiz būs citādāk. Starkovs ir desmit gadus vecāks (61) un – arī gudrāks!

Kandidātu sarakstā Aleksandrs Starkovs veicis diezgan kardinālas izmaiņas, uzaicinot piecus debitantus. Kādam no viņiem būšot iespēja jau 9. maijā iziet laukumā pret Eiropas čempioni Portugāli ar Krištianu Ronaldu priekšgalā. Treneris nepiekrita, ka šobrīd jau domā par nākotni un tā vārdā tuvākajās spēlēs gatavs kādam dāvināt uzvaru.

Saistītie raksti
LA.lv