Ekonomika
Darbs un nauda

Šteinbuka: Pārgri runāt par Latvijas Bankas darbinieku atlaišanām1


Inna Šteinbuka: “Latvijas Bankai ir jāveido stratēģija tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai.”
Inna Šteinbuka: “Latvijas Bankai ir jāveido stratēģija tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai.”
Foto: Ivars Bušmanis

Latvijas Bankas darbības efektivitātes izvērtēšana būtu jāveic ļoti pakāpeniski, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāte, Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.

Jebkura iestāde var strādāt efektīvāk.

Viņa norādīja, ka gadījumā, ja tiks apstiprināta Latvijas Bankas prezidenta amatā, centrālās bankas darbības efektivitātes izvērtēšana nebūs pirmais veicamais darbs, jo šis process ir jāveic ļoti pakāpeniski.

“Ļoti pakāpeniski ir jāizvērtē iestādes efektivitāte,” teica Šteinbuka, vienlaikus atzīmējot, ka jebkura institūcija – gan valsts institūcija, gan pašvaldību institūcija, gan arī privāta iestāde – var strādāt efektīvāk.

Par agru runāt par atlaišanām

Šteinbuka skaidroja, ka ir pāragri runāt par Latvijas Bankā strādājošo atalgojumu un atlaižamo darbinieku skaitu, lai nebūtu jāsaskaras ar situāciju, kad augsta līmeņa speciālisti atstātu darbu.

“Ja mums ir šāda laba kapacitāte, tā mums ir jāsaglabā. Tāpēc ir ļoti rūpīgi jāizvērtē pirms kaut ko tādu darīt,” viņa sacīja.

Uzziņa:

Jau vēstīts, ka atbilstoši Saeimas Prezidija un Frakciju padomes lemtajam piektdien sākas periods, kurā līdz 29.novembrim jāizvirza kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam.

Saistītie raksti

Atbilstoši likumam “Par Latvijas Banku” centrālās bankas prezidentu amatā ievēlē Saeima pēc ne mazāk kā desmit parlamentāriešu ierosinājuma.

Līdz šim starp Latvijas Bankas prezidenta amata iespējamajiem kandidātiem minēti Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Šteinbuka un bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps, kuri ir apliecinājuši gatavību ieņemt šo amatu un jau tikušies ar atsevišķām partijām.

Latvijas Bankas pašreizējā prezidenta Ilmāra Rimšēviča amata pilnvaru termiņš beidzas 21.decembrī.

LA.lv