Sports
Futbols

Stērlings rasistiski noskaņotos Melnkalnes futbola līdzjutējus nosauc par idiotiem0


Anglijas futbola izlases spēlētājs Rahīms Stŗlings reaģē uz rasistiem no Melnkalnes.
Anglijas futbola izlases spēlētājs Rahīms Stŗlings reaģē uz rasistiem no Melnkalnes.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Melnkalnes futbola izlases līdzjutējus vajadzētu sodīt par viņu rasistiskajiem saukļiem, uzskata Anglijas valstsvienības uzbrucējs Rahīms Stērlings, kurš šos cilvēkus nodēvējis par idiotiem.

Spēle Podgoricā, kurā Anglija uzvarēja ar 5:1, aizritēja nepatīkamā atmosfērā. Mājinieki mača sākumā izvirzījās vadībā, tomēr vēlāk pārliecinoši uzvaru svinēja viesi, kuru rindās vairāki spēlētāji tika aizvainoti ar rasistiskiem saukļiem.

Rahīms Stērlings pēc piektajiem gūtajiem vārtiem uz to atbildēja, demonstratīvi aizspiežot ausis un vēlāk pats atzina, ka tādējādi apklusinājis rasistiski noskaņotos līdzjutējus. Paredzams, ka par notikušo UEFA piešķirs soda sankcijas.

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) otrdien uzsāka izmeklēšanu, kamēr Stērlings aicina Melnkalnes mājas spēles aizvadīt aiz slēgtām durvīm.

“Ir jābūt reālam sodam, ne tikai pāris cilvēkiem, bet visiem. Ja līdzjutēji izkliedz rasistiskus saukļus, tad jātaisa ciet viss stadions. Kad liegums tiks atcelts, tad līdzjutēji padomātu vēlreiz pirms darītu ko muļķīgu,” raidsabiedrībai BBC teica Stērlings.

“Daži idioti izbojāja patiešām lielisku vakaru. Tas tiešām ir skumji, ka par tādām lietām jārunā pēc uzvarētām spēlēm,” pauda angļu uzbrucējs.
Saistītie raksti

Savukārt Melnkalnes Futbola federācija norādīja, ka tā diskvalificēs jebkuru līdzjutēju, kurš bijis iesaistīts rasistiskajos incidentos. “Multikulturālā un daudznacionālā sabiedrībā, kāda ir Melnkalnē, nav vietas šādai rīcībai.”

Šis ir otrais rasistiskais incidents pēdējās nedēļas laikā. Trešdien pārbaudes mačā starp Vāciju un Serbiju līdzjutēji izkliedza rasistiskus saukļus pret Vācijas futbolistiem Līroju Sanē un Ilkaju Gindoanu, kuriem ir attiecīgi senegāliešu un turku izcelsme.

LA.lv