Apbrīno

Stīvam Makvīnam pasniedz Lielbritānijas Filmu institūta balvu 16

Foto – Leta/AFP

Britu kinorežisoram Stīvam Makvīnam sestdien pasniegta Lielbritānijas Filmu institūta (BFI) balva par izcilu ieguldījumu kino, vēsta laikraksts “The Guardian”.

47 gadus vecais Makvīns ir jaunākais režisors, kā arī pirmais melnādainais režisors vai producents, kuram pasniegts prestižais apbalvojums.

Makvīns vislabāk pazīstams kā “oskarotās” vēsturiskās drāmas “12 Years a Slave” (“12 gadi verdzībā”) režisors.

Makvīns, kuram 1999.gadā tika piešķirta Tērnera balva, režisējis godalgotās filmas “Hunger” (“Bads”) un “Shame” (“Kauns”).

Iepriekšējos gados BFI balvu par izcilu ieguldījumu kino saņēmušas aktrises Vanesa Redgreiva un Elizabete Teilore, kā arī režisori Mārtins Skorsēze, Kens Loučs un Denijs Boils.

Makvīns pateicības runā uzslavēja pasākuma veidotāju centienus nodrošināt vienlīdzīgas iespējas visiem kino profesionāļiem. “Mūsu darbs ir turēt durvis atvērtas cilvēkiem, kuriem nav pieejamas visas iespējas,” viņš teica.

Svinīgās vakariņas, kurās tika izdalītas balvas, vadīja velsiešu aktieris Maikls Šīns.

Festivāla galveno balvu saņēma režisores Kellijas Reihartas kinolente “Certain Women” par trīs ļoti atšķirīgu sieviešu dzīvi Montānas štatā ASV.

Godalgu par labāko debiju jeb Saterlenda balvu saņēma režisores Džūlijas Dukorno šausmu filma “RAW”, savukārt par labāko dokumentālo filmu tika atzīta kinolente “Starless Dreams” par jaunām sievietēm Irānā, kuras darbojas noziedzīgajā pasaulē.

LA.lv