×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Ko Latvijas dzimšanas dienā mūsu valstij vēl ārzemnieki un cittautieši?

steinhauers_Sonke_Lars_Linnemann_2

Jorans Šteinhauers, mūziķis no Vācijas: “Novēlu Latvijas iedzīvotājiem vairāk pašapziņas, bet lai tā nav būvēta, noliedzot citus cilvēkus. Jums ir jālepojas ar pozitīvo sev apkārt, nevis ar to, ka esat labāki un pārāki par citiem. Latvijai ir ļoti daudz, ar ko lepoties. Man kā ārzemniekam ir svarīgi, ka Latvijā mani pieņem kā savējo. Skumji ir tas, ka Latvijā ir tik niecīgs atalgojums, ka cilvēkiem jāstrādā vairākos darbos, lai spētu izdzīvot. Jādod iespēja dzīvot, uzelpot ikdienā. Cik esmu novērojis, latvieši ir ļoti čakli un atsaucīgi, bet nedrīkst ļaut, ka to sāk izmantot. Novēlu latviešiem spēju paskatīties uz lietām no malas un neiegrimt tik ļoti savos darbos. Lai jums visiem vairāk miera sajūtas, jo tas ir svarīgi.”

 

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Hosams 
Abu Meri, ārsts un politiķis no Libānas, Latvijā dzīvo 22 gadus: “Latvijas valstij novēlu drošību, mieru un vienotu tautu. Man patīk cilvēki, kas dzīvo Latvijā, tās kultūra un tradīcijas. Latvijā ir burvīgas vasaras, šeit ir ļoti skaista daba. Latvija man ir īpaša, jo šeit dzīvo mana ģimene. Dzīvojot Latvijā, dažbrīd traucē saspringtā politiskā gaisotne.”

 

 

 

 

 

adamovics_2Pjotrs Adamovičs, uzņēmējs no Polijas, Latviju apmeklē darījuma un tūrisma braucienos: “Vēlu Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem būt vēl vienotākiem, vairāk orientētiem uz savu nākotni. Visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt lepniem par savu valsti, tiem ir jādzīvo savā tēvzemē, jāstrādā šeit, saņemot pienācīgu atalgojumu. Ceru, ka nākotnē latvieši, tāpat kā mēs, poļi, nebrauks strādāt uz ārzemēm, bet būs laimīgi un apmierināti, dzīvojot dzimtenē. Kā tūrists sapņoju, lai starp mūsu valstīm būtu labāka dzelzceļa satiksme. Apceļojot Latviju, mani ļoti fascinē Latgales lauki – tur ir tik daudz vietu, ko cilvēks nav spējis iznīcināt!”

 

 

 

 

onkars_2Džīns Baptists Onkars, Latvijas Universitātes students no Francijas: “Novēlu Latvijas iedzīvotājiem ekonomisko uzplaukumu un augstākus tautas attīstības rādītājus. Es vēl tik ļoti neesmu iepazinis Latviju, bet mani jau tagad fascinē Vecrīgas šarms, Latvijas tautas vēsture, kā arī lieliskā bezvadu interneta pieejamība. Reizēm Latvijā sastaptie cilvēki šķiet diezgan atturīgi un vēsi, bet esmu sastapis arī ļoti jaukus un atvērtus latviešus. Esmu gan pamanījis, ka latviešu un krievu iedzīvotāju starpā reizēm valda saspīlējums.”

 

 

 

 

Bulavkina_2Alisa Bulavkina, Latvijas Universitātes studente, ukrainiete, Latvijā dzīvo 17 gadus: “Ja man jāizvēlas tikai viens, kas man šeit patīk vislabāk, tad tā ir latviešu valoda. Tā man ir kā otrā dzimtā. Latvijas kultūra, tāpat kā latviešu valoda, man šķiet bagāta un patiesi skaista. Un lieliski, ka cilvēki to neaizmirst, bet arī godā un lepojas ar to. Latviešu tautas izteiktākā īpašība un vērtība noteikti ir patriotisms, kas diemžēl ne vienmēr tiek izpausts kā lepnums par savu tautu, bet parādās arī kā neliela augstprātība pret pārējiem.”

 

 

 

 

Kura_2Tengujo Kura, no Japānas, Latvijā māca japāņu valodu: “Svarīgākais, ko es novēlu Latvijas iedzīvotājiem, ir palikt tikpat mīlētiem un mierpilniem kā pašlaik. Latviešiem piemīt apbrīnojama relaksācijas izjūta, saglabājot līdzsvaru starp visu dabisko un mākslīgo, kas aizvien plašāk ienāk mūsu ikdienā. Latvijas valsts vēsture ir bijusi traģiska, un es vienmēr atceros, ka nemaz tik ilgs laiks nav pagājis, kopš Latvija atguvusi savu brīvību. Reizēm pat šķiet, ka vienai nācijai ir bijis pārāk daudz visu šo grūtību. Vienlaikus latviešiem ir apbrīnojami bagāta tautas vēsture un kultūra.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+