×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Strauji aug nozagto velosipēdu skaits

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Pēdējo mēnešu laikā strauji audzis zagto velosipēdu skaits – šogad līdz aprīļa beigām nozagti jau 322 velosipēdi, ziņo Valsts policija (VP).

Tuvojoties gada siltākajiem mēnešiem, salīdzinājumā ar gada sākumu, kad tika zagti vidēji desmit divriteņi nedēļā, līdz aprīļa beigām velosipēdu zādzību skaits trīskāršojies, informēja VP sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Jurēvica.

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas apkopotā informācija liecina, ka visvairāk velosipēdu zādzības notiek Rīgas centrā. Pārsvarā tie tiek izzagti no iekštelpām – kāpņu telpām, garāžām, šķūņiem un balkoniem, kur tie visbiežāk bijuši nepieslēgti. No kāpņu telpās nozagtajiem divriteņiem teju puse nav bijuši pieslēgti, taču no kopējā divriteņu skaita pieslēgti nav bijuši viena ceturtā daļa. Visbiežāk velosipēdu zādzības notiek dienas otrajā pusē, laikā no plkst. 15 līdz 20.

Lai pasargātu savu velosipēdu no garnadžiem, Valsts policija iesaka izmantot kvalitatīvu velopieslēgu, saslēdzot velosipēda rāmi un riteņus tādā veidā, lai tos nav iespējams atdalīt pa daļām. Tāpat būtiski novērtēt vietu, kur divriteni paredzēts pieslēgt. Novietojot velosipēdu publiskā vietā, jāskatās vai tā ir labi pārredzama un apgaismota, kā arī nodrošināta ar velosipēda pieslēgšanai paredzētiem statīviem. Publiskā vietā velosipēdu nevajadzētu atstāt uz ilgāku laiku bez uzraudzības. Saslēdzējs tikai aizkavē, nevis attur zagli, atgādina policija.

Tāpat Valsts policija aicina ikvienu velosipēdistu reģistrēt savu divriteni CSDD velosipēdu reģistrā, tādējādi, ja būs nepieciešamība atrast divriteņa likumīgo īpašnieku, tas tiks atpazīts pēc velosipēda rāmja numura.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+