Mobilā versija
+3.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
13. augusts, 2015
Drukāt

Straujuma: jāpārskata lēmums par kultūras iestāžu peļņu ieskaitīšanu valsts budžetā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Jāpārskata valdības otrdien, 11. augustā, pieņemtais lēmums par Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrību peļņas ieskaitīšanu valsts budžetā, ceturtdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un finanšu ministru Jāni Reiru, žurnālistiem teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Personīgi es uzskatu, ka mums tomēr šis lēmums ir jāpārskata, un piektdien es tikšos ar kultūras ministri,” sacīja Straujuma.

Pēc viņas teiktā, summas, par kuras ieskaitīšanu valsts budžetā balsots, ir mazas – apmēram 100 tūkstoši eiro līmenī.

Straujuma norādīja, ka nākamajā otrdienā valdības sēdē Kultūras ministrija vēlreiz nāks ar piedāvājumiem un gaidāmas asas diskusijas, jo, pēc viņas teiktā, finanšu ministrs varētu nepiekrist premjeres viedoklim.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrijas priekšlikums atbrīvot vairākas kultūras iestādes no dividenžu maksāšanas valstij, to peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, otrdien radīja asus strīdus valdības sēdē un valdība ar balsojumu neatbalstīja “Latvijas Koncertu”, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Leļļu teātra un Jaunā Rīgas teātra atbrīvošanu no dividenžu izmaksas valstij.

Kultūras ministre Dace Melbārde pēc valdības lēmuma četras Kultūras ministrijas kapitālsabiedrības neatbrīvot no dividenžu izmaksas valstij uzsvēra, ka lēmums ir signāls, ka teātriem, operai, orķestriem nevajag censties piesaistīt ziedojumus un papildu finansējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jāpārskata gan – !!!

  2. A KO TU, LĒNUMA, TEIKSI, KAD BŪS JĀAPSTIPRINA BUDŽETS – ,,KRIST” JAU NEGRIBĒSI…

  3. Un algu par sēdi, kurā šo lēmumu pieņēma? To arī vajag pārskaitīt budžetā. Ja jau jāsēž un jātaisa kļūdu labojums.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+