Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
28. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma: lai lepni un brīvi cilvēki dzīvo mūsu valstīs

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, uzrunājot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku dalībniekus, novēlēja brīviem un lepniem cilvēkiem dzīvot mūsu valstīs, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts kancelejas komunikācijas departaments.

Atgādinot, ka jau pagājuši 20 gadu, kopš Latvijas kormūzikas leģenda virsdiriģents Imants Kokars iedibināja Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkus, premjere pauda pārliecību, ka tā būs ilglaicīga tradīcija.

Viņa pateicās visiem, kas piedalījušies veiksmīgas Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē darbā.

“Šovakar esat visas skanīgās Eiropas balss prezidenti – Eiropas balss skan šeit, Mežaparka estrādē. Jūs esat atnesuši uz Rīgu savu valstu spēku, kultūras tradīcijas, vērtības, kas veidojušās gadu simtu garumā, jūs tās nesīsiet uz priekšu nākamajām paaudzēm. Paldies par jūsu ikdienas darbu un par šiem skaistajiem svētkiem Rīgā! Esam lepni par mūsu vērtībām,” uzsvēra Straujuma.

“Lai mūžam lepna un brīva dziesma skan Baltijas un Ziemeļu valstīs! Lai lepni un brīvi cilvēki dzīvo mūsu valstīs,” uzrunas noslēgumā novēlēja Ministru prezidente.

Jau vēstīts, ka Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki notiek no 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados. Svētku noslēguma koncerts vienlaikus ir arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību dziesmu svētku tradīcijai.

Svētkus rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbojoties ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+