Politika

Straujuma: saraksta ar jaunās valdības sastāvu nav ne man, ne “Vienotībai” 1

Foto: LETA

“Vienotības” izvirzītā premjera amata kandidāte zemkopības ministre Laimdota Straujuma pirmdien žurnālistiem uzsvēra, ka ne viņai, ne arī “Vienotībai” nav tāda saraksta, kurā būtu sadalīts, kuras partijas un kuri cilvēki uzņemsies vadību pār ministrijām.

“Es jautāju “Vienotībai”, vai viņiem ir šis saraksts, jo presē dažādās kombinācijās ir dažādi saraksti. “Vienotības” vadība man atbildēja, ka šī saraksta nav. Arī man tāda saraksta nav,” apgalvoja Straujuma.

Straujuma norādīja, ka pirmdien tiksies ar Saeimas frakcijām, lai noskaidrotu viņu viedokli par jauno valdību un svarīgākajiem jautājumiem.

“Ar katru no frakcijām vienosimies par darbiem, kas ir būtiski katrai frakcijai šajos mēnešos izdarāmi un kur, viņuprāt, ir problēmas, sāpīgie jautājumi, lai mēs varētu vienoties. Un otrs – ir spēka ministrijas, resursus tērējošās un resursu ministrijas. Nebūtu godīgi, ja vienai partijai būtu visas resursu saturošās ministrijas, bet citai resursu tērējošās ministrijas, tādēļ mums ir jāatrod kompromiss,” uzskata “Vienotības” premjera amata kandidāte.

Viņa sacīja, ka pirmdien ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem par ministru sastāvu neplāno runāt.

“Tikai vēlāk būs jautājums par personālijām. Ir skaidrs, ka es nevarēšu piekrist, ja tiks piedāvātas no partijām kādas personas, kuras, es uzskatu, nevar būt kompetenti un godīgi ministri. Izmaiņas notiks, jo koalīcijai pievienosies arī Zaļo un zemnieku savienība. Šodien par uzvārdiem tiešām nerunāsim, es neesmu plānojusi runāt par nevienu uzvārdu,” teica Straujuma.

Viņa arī atzina, ka nav pārliecināta par to, ka prezidents pirmdien viņas kandidatūru valdības vadītājam krēslam atbalstīs. “Kurš gan var būt pārliecināts šodien? Redzēsim. Ja nebūs [atbalsta], tad es to pieņemšu noraidījumu un turpināšu darbu kā zemkopības ministre,” teica Straujuma.

To, ka viņa varētu būt pirmā sieviete premjeres amatā Latvijas vēsturē, Straujumai nešķiet būtiski.

Saistītie raksti

“Es biju arī vienīgā zemkopības ministre. Dzimumu jautājumi man nešķiet tik būtiski. Es paļaujos uz to, ka izdosies izveidot komandu un šajā laikā, kad populisms gribēs ļoti plaukt pirms divām vēlēšanām, izdosies turpināt šo pragmatisko Valda Dombrovska valdību,” viņa pārliecināta.

Jau vēstīts, ka “Vienotība” svētdien valdes sēdē paziņoja, ka premjera amatam virza Straujuma, kura arī svētdien pievienojās partijai. Trijos dienā Straujuma un “Vienotība” dosies pie Valsts prezidenta, kuram oficiāli kandidāts jāaicina veidot valdību.

Dombrovskis demisionēja Zolitūdes traģēdijas dēļ.

LA.lv