×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Straujuma: valdības deklarācijā plānots mērķis sasniegt 5% IKP pieaugumu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Jaunās valdības deklarācijā plānots iekļaut ambiciozu plānu – sasniegt 5% iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmi, piektdien žurnālistiem pēc topošās valdības veidojošo partiju tikšanās ar sociālajiem partneriem teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Mums bija konkrēti priekšlikumi – kas jāpapildina, kas nav saprotams. Mēs arī vienojāmies, kas varētu būt rīcības plānā. (..) Mēs vēl svētdien [2.novembrī konkrētus mērķus] ar ministriem pārrunāsim, bet, piemēram, IKP būs ļoti, ļoti ambiciozs, es pat baidos teikt… sasniegt 5% gadā, bet tas būtu ne jau nākamgad. (..) Tas ir ļoti ambiciozs mērķis,” sacīja Straujuma.

Viņa norādīja, ka plānots izvirzīt konkrētus mērķus arī bezdarba un iedzīvotāju ienākuma līmenim.

Straujuma arī atzīmēja, ka šajā deklarāciju būs preambula. “Tajā plānots pateikt, kur mēs esam un kurp mēs ejam,” viņa teica.

Premjere norādīja, ka deklarāciju plānots parakstīt 5.novembrī.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone atzīmēja, ka valdībai ir būtiski strādāt pie ēnu ekonomikas mazināšanas, jo valstī ir liels potenciāls palielināt nodokļu iekasēšanas efektivitāti. Viņa piebilda, ka galvenajiem deklarācijas mērķiem jābūt sasaistītiem ar Nacionālo attīstības plānu 2014.līdz 2020.gadam, kā arī Fiskālās disciplīnas likumu.

Tāpat viņa informēja, ka deklarācijā būs iekļauts jautājums par mikrouzņēmuma nodokli – to paredzēts pārvērtēt. Pēc Menģelsones teiktā, attiecīgo nodokļu režīmu vajadzētu saistīt ar privātpersonu, nevis juridisku personu, kā arī, iespējams, jāpārskata, cik ilgi persona var attiecīgajā statusā būt.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičeviskis uzsvēra, ka galvenie darbi valdībai ir saistīti ar investīcijām un kapitālu ekonomikā. “Tas būtu kritiski premjeres minētajam izaugsmes mērķim, bez tā tas nebūs. Uz investīciju un kapitāla piesaisti vērsta nodokļu politika būs izšķiroša, un otra lieta ir darbavietas,” sacīja Bičeviskis, norādot, ka izaugsme jābalsta uz jaunu darbavietu radīšanu.

Tāpat viņš piebilda, ka valdībai vajadzētu reizi gadā vai reizi pusgadā atskaitīties Saeimai par rīcības plāna izpildi.

Straujuma piektdien tikās ar sociālajiem partneriem un nevalstiskajām organizācijām, lai apspriestu iespējamās nākamās koalīcijas izstrādāto politisko vadlīniju dokumentu – Valdības deklarācijas projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Un jāpasaka arī ar kādiem pasākumiem tas tiks panākts.

  2. Ar Dombrovska IKP procentpunktiem par maz Atbildēt

    Kad sasniegsim Briseles progresīvos nodokļus un veselības apdrošināšanu?

  3. Papīrs panes visu un papīrus “ražot” mūsu valstsvīri māk. Bet žurnālisti katra tāda papīra uztaisīšanu tautai pasniedz gandrīz jau kā papīrā uzskaitīto mērķu piepildījumu.
    Ticiet man, pēc pāris gadiem būs aizmirsta gan šī pieņemtā deklarācija, gan tās preambula

    • Nesapratu Straujumas teikto – ka mums jāzina” kur mēs esam un kurp mēs ejam? Vai tad tikai šodien mēs atmodamies no miega? Ja tāda valdība- tad dievs vien zin kas ar mums notiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+