×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Straujuma: Valdības šī gada lielais darbs – obligātā veselības apdrošināšana (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Obligātā veselības apdrošināšana valdības šī gada lielais darbs, LNT raidījumā “900 sekundes” teica demisionējušās valdības Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa atzina, ka vēsturiski veselības nozare ir kļuvusi par vienu no nesakārtotākajām nozarēm. Tādēļ šogad tā ir viena no prioritātēm.

Viņasprāt, ja neizdodas pilnībā ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, tad šogad vismaz jāvienojas par finansējumu.

Novirzot 3% no sociālā budžeta šim mērķim, izdotos samazināt pacientu līdzmaksājumu kā arī palielināt atalgojumu medicīnas personālam.

Tas ir tas, kas šogad ir jāizdara, uzsvēra Straujuma.

Kā ziņots, iepriekš demisionējušās valdības veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pauda, ka tikai ar regulārām strādājošo Latvijas iedzīvotāju iemaksām varēs uzbūvēt obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu Latvijā.

Belēvičs skaidroja, ka obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu varētu veidot, izmantojot Vācijas modeli, proti, kad pusi no iemaksām maksā darbinieks, bet otru pusi darba devējs. Taču tā būtu attiecināma uz visiem strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem.

“Es saprotu, ka tas noteikti būs nepopulārs lēmums, taču esmu gatavs īstenot nepieciešamās reformas, lai sakārtotu veselības nozari Latvijā, apzinoties, ka būs nopietna pretestība,” sacīja Belēvičs.

Straujuma un FM iepriekš pauda, ka no 2017.gada būtu jāievieš obligātā veselības apdrošināšana. Līdz ar to konkrētais reformas modelis būtu jāpiedāvā uz budžeta veidošanas laiku.

Tāpat VM ir apņēmusies nākamajā gadā izstrādāt jaunu obligātās veselības apdrošināšanas modeli.

Jau ziņots, ka 2014.gada sākumā Veselības ministrija izstrādāja jaunu veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, kuru Saeima atbalstīja pirmajā lasījumā.

Tas paredzēja ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, sasaistot tiesības uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) deklarēšanu un nomaksu. Veselības aprūpes minimumu plānoja nodrošināt visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no IIN maksāšanas fakta – neatliekamo medicīnisko palīdzību, konkrētu diagnožu ārstēšanu un kompensējamos medikamentus ar 100% kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc ir jāuzliek vēl lielāks slogs strādājošajiem? Strādājošie jau tagad maksā nodokļus, no kuriem daļa tiek izmantoti veselības aprūpei. Šāda sistēma tikai veicinās aplokšņui algas un motivēs braukt projām.
    No budžeta jābūt pamata veselības apdrošināšanai, kas sedz pašu nepieciešamāko. Papildu apdrošināšanai ir jābūt brīvprātīgai. Nav arī nozīmes no apdrošināšanas, ja netiek pie ārsta un jāstāv mēnešiem vai pat gadiem garās rindās.Samaksājis esi, bet pie ārsta netiec.

Draugiem Facebook Twitter Google+